سیستم موتور خودرو

 

موتور احتراق داخلی سوخت را در داخل سیلندرها می سوزاند و نیروی انبساط حاصل از احتراق یا “انفجار” را به نیروی چرخشی تبدیل می کند که برای حرکت خودرو استفاده می شود. انواع مختلفی از موتورهای احتراق داخلی وجود دارد: موتورهای پیستونی رفت و برگشتی دو و چهار سیکل، توربین‌های گازی، پیستون آزاد و احتراق دوار.

موتورها موتور چهار چرخه رفت و برگشتی به حدی اصلاح شده است که تقریباً در زمینه خودرو تسلط کامل دارد.

موتور قلب خودرو است. این سوخت را به انرژی ای تبدیل می کند که خودرو را تامین می کند. برای کارکرد، به هوای تمیز برای سوخت، آب برای خنک‌سازی، برق (که تولید می‌کند) برای احتراق سوخت و روغن برای روان‌کاری نیاز دارد. یک باتری و استارت برقی کار را راه اندازی می کنند.

چارلز و فرانک دوریا اولین خودروی آمریکایی را در سال 1892 ساختند. در زمستان 1895/96 آنها 13 دوریه تولید کردند که اولین کالسکه بدون اسب بود که به طور منظم در ایالات متحده تولید می شد.

در سال 1900، در اولین نمایشگاه ملی خودرو در شهر نیویورک، بازدیدکنندگان اکثرا ماشین الکتریکی را انتخاب کردند. اکثر مردم فکر می کردند که موتور بنزینی هرگز دوام نخواهد آورد. یکی از منتقدان موتور نوشت که این موتور پر سر و صدا، غیرقابل اعتماد و فیلی است. که آنقدر ارتعاش شدیدی داشت که «پرتزهای مصنوعی را شل می کرد». وی در ادامه این عقیده را مطرح کرد که موتور بنزینی هرگز عاملی در رشد صنعت خودروسازی آمریکا نخواهد بود. مردم می ترسیدند که موتورهای بنزینی منفجر شوند. مجله Motorweek از آنها به عنوان “مواد منفجره” یاد کرد. در این نمایشگاه، هر بار که یک “مواد منفجره” به کار می‌رفت، یک تیپ سطل ایستاده بود. با این حال، تنها سه سال بعد، در همان نمایشگاه، تعداد خودروهای با موتورهای چهار زمانه بنزینی احتراق داخلی به شدت افزایش یافته بود.

هر “سیلندر” موتور ماشین معمولی دارای یک “پیستون” است که در داخل سیلندر به جلو و عقب حرکت می کند (به این حالت “مقابله” می گویند). هر پیستون با استفاده از پیوندی به نام “میله اتصال” به “میل لنگ” متصل می شود.

اسب بخار

اسب بخار یک واحد قدرت برای اندازه گیری سرعتی است که دستگاه می تواند کار مکانیکی را انجام دهد. مخفف آن hp است. یک اسب بخار به عنوان مقدار قدرت مورد نیاز برای بلند کردن 33000 پوند با یک پا در یک دقیقه تعریف شد.

وزنه های روغن

وزن روغن یا ویسکوزیته به میزان ضخامت یا نازکی روغن اشاره دارد. شرایط دمایی تعیین شده برای روغن توسط انجمن مهندسین خودرو (SAE) 0 درجه فارنهایت (کم) و 210 درجه فارنهایت (بالا) است.

روغن‌هایی که شرایط دمای پایین SAE را برآورده می‌کنند، بعد از درجه‌بندی ویسکوزیته (مثلا: 10W) ​​دارای “W” هستند و روغن‌هایی که درجه‌بندی بالا را برآورده می‌کنند، حرفی ندارند (مثال SAE 30). ویسکوزیته یک روغن را با گرم کردن آن تا دمای مشخص و سپس اجازه دادن به آن برای خروج از یک سوراخ با اندازه خاص ارزیابی می کند. درجه ویسکوزیته آن با مدت زمانی که طول می کشد تا از سوراخ خارج شود تعیین می شود. اگر به سرعت جریان داشته باشد، امتیاز پایینی می گیرد. اگر به آرامی جریان داشته باشد، امتیاز بالایی می گیرد.

موتورها به روغنی نیاز دارند که برای استارت های سرد به اندازه کافی نازک باشد و وقتی موتور داغ است به اندازه کافی غلیظ باشد. از آنجایی که روغن هنگام گرم شدن نازک تر و در هنگام سرد شدن غلیظ تر می شود، بیشتر ما از روغن هایی استفاده می کنیم که به آن روغن های چند درجه یا چند ویسکوزیته می گویند. این روغن ها دارای مشخصات SAE برای دمای پایین مورد نیاز یک روغن سبک و شرایط دمای بالا برای یک روغن سنگین هستند. شما می شنوید که از آنها به عنوان روغن های چند ویسکوزیته، همه فصل و همه آب و هوا یاد می شود.

هنگام انتخاب روغن، همیشه توصیه سازنده را دنبال کنید.

واشر

واشر و مهر و موم در موتور شما مورد نیاز است تا اتصالات ماشینکاری شده را محکم کند و از نشت مایعات و گازها (روغن، بنزین، خنک کننده، بخار سوخت، اگزوز و غیره) جلوگیری کند.

سر سیلندر باید همزمان با فشار احتراق، آب را در سیستم خنک کننده نگه دارد. واشرهای ساخته شده از فولاد، مس و آزبست بین سرسیلندر و بلوک موتور استفاده می شود. از آنجایی که موتور با گرمایش و سرمایش منبسط و منقبض می شود، نشت اتصالات آسان است، بنابراین واشرها

به اندازه کافی نرم و «فاری» باشد تا با انبساط و انقباض سازگار شود. آنها همچنین باید هر گونه بی نظمی در قسمت های اتصال را جبران کنند.

سیکل پیستون چهار زمانه

در سال 1876، یک مهندس آلمانی به نام دکتر اتو موتوری تولید کرد که با استفاده از چرخه چهار زمانه یا اتو کار می کرد. “چهار زمانه” به تعداد ضربات پیستون مورد نیاز برای تکمیل یک چرخه اشاره دارد (یک سیکل دنباله ای از عملیات تکرار شونده است). برای تکمیل چرخه، دو چرخش کامل میل لنگ لازم است.

اولین سکته مغزی، سکته مصرفی است. پیستون به سمت پایین سیلندر حرکت می کند و خلاء جزئی در سیلندر ایجاد می کند. مخلوطی از هوا و سوخت توسط فشار اتمسفر از طریق دریچه ورودی به سیلندر وارد می شود که اکنون بیشتر از فشار در سیلندر است. در طول این ضربه، دریچه اگزوز بسته می ماند.

ضربه دوم، ضربه فشرده سازی است. پیستون در سیلندر با هر دو سوپاپ بسته به سمت بالا حرکت می کند. مخلوط هوا و سوخت فشرده شده و فشار افزایش می یابد.

سومین ضربه، ضربه قدرتی است. در نزدیکی پایان سکته فشرده سازی، مخلوط هوا و سوخت توسط جرقه الکتریکی از شمع مشتعل می شود. احتراق رخ می دهد باعث افزایش دما و فشار کافی برای فشار مجدد پیستون به پایین می شود.

در نهایت، در کورس چهارم، یا کورس اگزوز، پیستون دوباره به سمت بالا حرکت می کند و گازهای سوخته را از سیلندر خارج کرده و به سیستم اگزوز وارد می کند. این چرخه در تمام مدتی که موتور کار می کند تکرار می شود.

تنظیمات موتور

موتورهای نوع V

موتورهای نوع V دارای دو ردیف سیلندر با (معمولا) زاویه نود درجه نسبت به یکدیگر هستند. از مزایای آن می توان به طول کوتاه، استحکام زیاد بلوک، میل لنگ سنگین و مشخصات کم جذاب آن (برای خودروهایی با کاپوت کم) اشاره کرد. این نوع موتور به نسبت تراکم بسیار بالا بدون اعوجاج بلوک تحت بار، مقاومت در برابر ارتعاش پیچشی و طول خودرو کوتاه‌تر بدون از دست دادن فضای سرنشین کمک می‌کند.

در سال 1914، کادیلاک اولین شرکتی در ایالات متحده بود که از موتور V-8 در خودروهای خود استفاده کرد.

موتورهای درون خطی، سیلندرها را یکی پس از دیگری در یک خط مستقیم چیده اند. در حالت عمودی، تعداد سیلندرهای مورد استفاده معمولاً چهار یا شش است، اما خودروهای سه سیلندر رایج‌تر می‌شوند.

موتور دوار

موتور دوار یا وانکل هیچ پیستونی ندارد و به جای آن از روتور (معمولاً دو) استفاده می کند.

این موتور کوچک، فشرده و دارای شکل داخلی منحنی و مستطیلی (معروف به منحنی “اپیتروکوئید”) است. روتور مرکزی آن فقط در یک جهت می چرخد، اما هر چهار حرکت (مصرف، فشرده سازی، قدرت و اگزوز) را به طور موثر تولید می کند.

موتورهای تخت (افقی-مقابل).

یک موتور افقی مخالف مانند یک موتور نوع V است که تا زمانی که صاف شده باشد

هر دو ساحل در یک صفحه افقی قرار دارند. برای نصب هایی که فضای عمودی محدود است ایده آل است، زیرا ارتفاع بسیار کمی دارد.

میل بادامک سقفی (OHC)

برخی از موتورها میل بادامک را به جای داخل بلوک در بالای سر سیلندر یا بالای سر سیلندر نصب می کنند (موتورهای OHC “میل بادامک بالای سر”). این چیدمان دارای مزیت حذف وزن اضافی بازوها و میله های فشار است. این وزن گاهی اوقات می تواند باعث “شناور” دریچه ها در هنگام حرکت با سرعت بالا شود.

تنظیم بازوی راکر توسط لوب میل بادامک که مستقیماً روی راکر مالش می‌کند، عمل می‌کند. فاصله ساقه به چرخ با یک تنظیم کننده مژه دریچه هیدرولیک برای فاصله “صفر” حفظ می شود.

میل بادامک بالای سر نیز چیزی است که ما به آن به عنوان یک توسعه نسبتاً جدید فکر می کنیم، اما اینطور نیست. در سال 1898 شرکت خودروسازی ویلکینسون همین ویژگی را بر روی یک خودرو معرفی کرد.

دو میل بادامک سقفی (DOHC)

میل بادامک دوگانه بالای سر (DOHC) همانند میل بادامک بالای سر است، با این تفاوت که به جای یک میل بادامک، دو میل بادامک وجود دارد.

شیر سقفی (OHV)

در موتور سوپاپ سقفی (OHV)، سوپاپ ها در سر سیلندر، بالای محفظه احتراق نصب می شوند. معمولاً این نوع موتورها دارای میل بادامک در بلوک سیلندر هستند و سوپاپ ها توسط میله های فشار باز و بسته می شوند.

موتورهای چند سوپاپه

همه موتورها بیش از یک سوپاپ دارند. “چند سوپاپ” به این واقعیت اشاره دارد که این نوع موتور در هر سیلندر بیش از یک سوپاپ اگزوز یا ورودی دارد.

زمان سنجی

زمان‌بندی به ارسال جرقه احتراق یا باز و بسته شدن سوپاپ‌های موتور، بسته به موقعیت پیستون، برای کورس قدرت اشاره دارد. زنجیر تایم توسط یک زنجیر بر روی میل لنگ هدایت می شود و همچنین چرخ دنده میل بادامک را به حرکت در می آورد.

سیستم خلاء (اهمیت)

موتورها بر روی سیستم خلاء کار می کنند. خلاء در ناحیه ای وجود دارد که فشار آن کمتر از اتمسفر خارج از آن است. کاهش فشار داخل چیزی باعث مکش می شود. به عنوان مثال، وقتی نوشابه را از طریق نی می نوشید، فشار اتمسفر موجود در هوا به نوشابه شما فشار وارد می کند و آن را به سمت دهان شما می راند. همین اصل در مورد موتور شما نیز صدق می کند. هنگامی که پیستون به سمت پایین در سیلندر حرکت می کند، فشار اتمسفر در سیلندر را کاهش می دهد و خلاء ایجاد می کند. از این خلاء برای کشیدن هوا و مخلوط سوخت برای احتراق استفاده می شود. خلاء ایجاد شده در موتور شما نه تنها سوخت را به داخل محفظه احتراق می کشد، بلکه بسیاری از عملکردهای دیگر را نیز انجام می دهد.

موتور در حال کار باعث می شود کاربراتور و منیفولد ورودی “قدرت خلاء” تولید کنند که برای عملکرد چندین دستگاه دیگر مهار می شود.

خلاء در مکانیزم پیشروی خلاء توزیع کننده احتراق استفاده می شود. در قسمت گاز، خلاء باعث می‌شود که جرقه به مخلوط‌های نازک‌تر زمان بیشتری برای سوختن بدهد.

سیستم تهویه مثبت میل لنگ (PCV) از خلاء برای حذف بخار و گازهای خروجی از میل لنگ استفاده می کند.

سیستم بازیابی بخار از خلاء برای به دام انداختن سوخت از کاسه شناور کاربراتور و مخزن سوخت در یک قوطی استفاده می کند. راه اندازی موتور باعث می شود که درگاه خلاء در قوطی هوای تازه را به داخل قوطی بکشد تا بخار سوخت محبوس شده را پاک کند.

جاروبرقی از منیفولد ورودی سیستم هوای گرم ایجاد می کند که به گرم شدن کاربراتور در هنگام سردی کمک می کند.

سوپاپ EGR (سیستم گردش مجدد گاز اگزوز) به دلیل خلاء، برای کاهش آلاینده های تولید شده توسط موتور کار می کند.

بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع از خلاء منیفولد ورودی برای باز و بسته کردن درهای تهویه مطبوع استفاده می کنند تا هوای گرم شده و هوای خنک مورد نیاز داخل وسیله نقلیه شما تولید شود.

خلاء منیفولد ورودی نیز برای تلاش ترمز در ترمزهای برقی استفاده می شود. هنگامی که پدال ترمز را به سمت پایین فشار می دهید، یک سوپاپ اجازه می دهد تا خلاء وارد یک بخش از واحد ترمز برقی شود. فشار اتمسفر یک پیستون یا دیافراگم را حرکت می دهد تا عمل ترمز را فراهم کند.

موتور دوار

یک جایگزین برای نیروی معمولی خودرو، موتور دوار (یا وانکل) است.

اگرچه به طور گسترده شناخته شده است که فلیکس وانکل یک موتور چرخشی در سال 1955 ساخته است، اما این واقعیت است که الوود هاینز در سال 1893 یک موتور چرخشی ساخته است!

موتور دوار با استفاده از سیلندرها، پیستون ها، سوپاپ ها و میل لنگ جداگانه، نیرو را مستقیماً به گیربکس اعمال می کند. ساختار آن به آن اجازه می دهد تا قدرت یک موتور معمولی را که دو برابر اندازه و وزن آن است و دوبرابر قطعات دارد، ارائه دهد. وانکل 20 درصد بیشتر از موتور معمولی سوخت می سوزاند و به طور بالقوه آلاینده بالایی است، اما اندازه کوچک آن اجازه می دهد تا قطعات کنترل آلاینده را راحت تر از موتور پیستونی اضافه کنید. واحد اصلی موتور دوار یک محفظه احتراق بزرگ به شکل یک بیضی فشرده (به نام اپی تروکوئید) است. در داخل این محفظه، هر چهار عملکرد یک پیستون به طور همزمان در سه محفظه ای که بین روتور و دیواره محفظه تشکیل شده است انجام می شود. همانطور که اضافه کردن سیلندرها باعث افزایش اسب بخار موتور پیستونی می شود، اضافه کردن محفظه های احتراق نیز قدرت موتور دوار را افزایش می دهد. خودروهای بزرگتر ممکن است در نهایت از روتاری هایی با سه یا چهار روتور استفاده کنند.

محفظه احتراق

محفظه احتراق جایی است که مخلوط هوا و سوخت در آن سوخته می شود. محل قرارگیری محفظه احتراق ناحیه ای است بین بالای پیستون در جایی که به عنوان TDC (مرکز مرگ بالا) شناخته می شود و سر سیلندر. TDC موقعیت پیستون زمانی است که به بالای سیلندر رسیده است و خط مرکزی شاتون موازی با دیواره های سیلندر است.

دو نوع از محفظه های احتراق که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند، محفظه های احتراق نیمکره ای و گوه ای شکل هستند.

نوع نیمکره ای به این دلیل نامیده می شود که شبیه یک نیمکره است. فشرده است و با حداقل انفجار امکان فشرده سازی بالا را فراهم می کند. دریچه ها روی دو صفحه قرار می گیرند و امکان استفاده از شیرهای بزرگتر را فراهم می کنند. این “تنفس” را در محفظه احتراق بهبود می بخشد. این نوع محفظه نسبت به انواع دیگر حرارت کمی کمتر از دست می دهد. از آنجایی که محفظه احتراق نیمکره ای بسیار کارآمد است، اغلب از آن استفاده می شود، حتی اگر هزینه تولید آن بیشتر باشد.

محفظه احتراق گوه ای از نظر شکل شبیه گوه است. بخشی از سر سیلندر است. همچنین بسیار کارآمد است و راحت تر و ارزان تر از نوع نیمکره ای تولید می شود.

سکته مغزی مصرفی

اولین سکته مغزی، سکته مصرفی است. پیستون به سمت پایین سیلندر حرکت می کند و خلاء جزئی در سیلندر ایجاد می کند. مخلوطی از هوا و سوخت توسط فشار اتمسفر از طریق دریچه ورودی به سیلندر وارد می شود که اکنون بیشتر از فشار در سیلندر است. در طول این ضربه، دریچه اگزوز بسته می ماند.

سکته فشاری

ضربه دوم، ضربه فشرده سازی است. پیستون در سیلندر با هر دو سوپاپ بسته به سمت بالا حرکت می کند. مخلوط هوا و سوخت فشرده شده و فشار افزایش می یابد.

ضربه ی قوی

سومین ضربه، ضربه قدرتی است. در نزدیکی پایان سکته فشرده سازی، مخلوط هوا و سوخت توسط جرقه الکتریکی از شمع مشتعل می شود. احتراق رخ می دهد باعث افزایش دما و فشار کافی برای فشار مجدد پیستون به پایین می شود.

سکته اگزوز

در کورس چهارم یا کورس اگزوز، پیستون دوباره به سمت بالا حرکت می کند و گازهای سوخته شده را از سیلندر خارج کرده و وارد سیستم اگزوز می کند.


سیستم سوخت: اجزاء، اصول کار، علائم و کنترل انتشار

عملکرد سیستم سوخت ذخیره و تامین سوخت به محفظه سیلندر است که در آنجا می توان آن را با هوا مخلوط کرد، تبخیر کرد و برای تولید انرژی بسوزاند. سوخت، که می تواند بنزین یا گازوئیل باشد، در مخزن سوخت ذخیره می شود. یک پمپ سوخت، سوخت را از باک از طریق خطوط سوخت می کشد و آن را از طریق فیلتر سوخت به کاربراتور یا انژکتور سوخت می رساند، سپس برای احتراق به محفظه سیلندر می رسد.

اجزاء

 1. مخزن سوخت

مخزن سوخت مخزن اصلی سوختی است که وسیله نقلیه را اداره می کند. به طور کلی، مخزن بنزین به طور کلی در یا در قسمت عقب خودرو قرار دارد.

 1. انژکتورهای سوخت:

بسته به طرح، یک غبار ریز از سوخت را به داخل محفظه احتراق هر سیلندر یا بدنه دریچه گاز می پاشید.
انژکتورهای سوخت توسط پمپ سوخت به حرکت در می آیند و وظیفه آنها این است که مخلوطی از سوخت و هوا را به داخل محفظه احتراق پاشیده و آماده احتراق برای تولید نیرو به چرخ های محرک می شوند. انژکتورهای سوخت اساسا یک نازل هستند، با یک سوپاپ متصل، نازل یک اسپری از قطرات سوخت و هوا ایجاد می کند (اتمیزه کردن). این را می توان در اصل شبیه به دستگاه پخش کننده عطر یا قوطی دئودورانت مشاهده کرد که یک غبار خوب را اسپری می کند.

 1. شلنگ پر کردن سوخت

شیلنگ پرکننده سوخت رابط اصلی درب گاز به مخزن سوخت است. این نقطه ای است که بنزین (یا سوخت دیگر) در خودرو قرار می گیرد.

 1. درپوش گاز

درپوش گاز شلنگ پرکننده را آب بندی می کند و برای اطمینان از آن استفاده می شود

الف) گاز از خودرو بیرون نمی ریزد و
ب) سیستم سوخت رسانی به درستی تحت فشار باقی می ماند (در خودروهایی که از سیستم های تحت فشار استفاده می کنند).

 1. پمپ سوخت

پمپ بنزین برای پمپاژ سوخت از مخزن سوخت، از طریق خطوط سوخت به داخل انژکتورهای سوخت، که سوخت را به داخل محفظه احتراق می پاشند، به منظور ایجاد احتراق استفاده می شود. دو نوع وجود دارد، پمپ های سوخت مکانیکی (مورد استفاده در کاربراتورها) و پمپ های سوخت الکترونیکی (مورد استفاده در تزریق سوخت الکترونیکی).

 • پمپ های سوخت مکانیکی: این پمپ ها معمولاً توسط تسمه ها یا زنجیرهای کمکی از موتور به حرکت در می آیند.
  • پمپ‌های سوخت الکترونیکی: توسط سیستم تزریق سوخت الکترونیکی کنترل می‌شوند، این پمپ‌ها معمولاً قابل اطمینان‌تر هستند و نسبت به نمونه‌های مکانیکی خود مشکلات قابلیت اطمینان کمتری دارند.
 1. فیلتر سوخت

فیلتر بنزین کلید عملکرد صحیح سیستم تحویل سوخت است. این موضوع در مورد تزریق سوخت بیشتر از خودروهای کاربراتوری صادق است. انژکتورهای سوخت به دلیل تحمل نزدیکشان بیشتر در معرض آسیب ناشی از کثیفی هستند، اما خودروهای تزریق سوخت نیز از پمپ های سوخت الکتریکی استفاده می کنند. هنگامی که فیلتر مسدود می شود، پمپ بنزین الکتریکی آنقدر سخت کار می کند تا از فیلتر عبور کند، که خود را می سوزاند. اکثر خودروها از دو فیلتر استفاده می کنند. یکی در داخل باک بنزین و یکی در یک خط به انژکتورهای سوخت یا کاربراتور. مگر اینکه شرایط شدید و غیرعادی ایجاد شود که باعث ورود مقدار زیادی کثیفی به مخزن گاز شود، فقط تعویض فیلتر در خط ضروری است.

 1. خطوط سوخت

خطوط سوخت همه اجزای مختلف سیستم سوخت را به هم متصل می کند.
خطوط فولادی و شیلنگ های انعطاف پذیر سوخت را از مخزن به موتور منتقل می کنند. هنگام تعمیر و یا تعویض خطوط فولادی، هرگز نباید از مس یا آلومینیوم استفاده شود. خطوط فولادی باید با فولاد جایگزین شوند. هنگام تعویض شیلنگ های لاستیکی انعطاف پذیر، باید از شیلنگ مناسب استفاده شود. لاستیک معمولی مانند استفاده در خلاء یا شلنگ آب نرم و خراب می شود. مراقب باشید که تمام شیلنگ ها را از سیستم اگزوز دور کنید.

 1. نشانگر سوخت

نشانگر سوخت به عنوان یک آیتم نمایشگر در داشبورد خودرو وجود دارد. در نظر گرفته شده است که مقدار واقعی سوخت در مخزن سوخت را به راننده نشان دهد. در خودروهای قدیمی‌تر، نادرست بودن گیج‌های سوخت (یا قسمت مربوط به آنها، واحد ارسال) معمول است. وقتی برای اولین بار شروع به رانندگی با ماشین کلاسیک خود می کنید، برای یادگیری دقیق بودن سیستم زمان بگذارید. اگر بنزین تمام شود، شما را از یک پیاده روی طولانی تا پمپ بنزین نجات می دهد!

 1. واحد ارسال سنج سوخت

از نظر سیستم سوخت رسانی، این ممکن است بزرگترین سردرد شما باشد. واحدهای ارسال، در بهترین حالت، عموماً یک طراحی معیوب هستند. به طور کلی، فرستنده بین 1/4 و 3/4 مخزن گاز دقیق ترین است. خارج از این، با رسیدن به محدوده مخزن (پر یا خالی)، گیج به تدریج نادرست تر می شود.

بر اساس سن خودرو، نوع کاربراتور/تزریق سوخت، و استانداردهای آلایندگی موجود در آن زمان نیز ممکن است دارای موارد زیر باشد:

 1. خطوط برگشت سوخت

آنها معمولاً همان نوع لوله های خطی هستند که خط اصلی سوخت هستند. این خطوط خاص برای چند منظور استفاده می شود. در درجه اول از آنها برای بازگرداندن سوخت اضافی به مخزن گاز برای گردش مجدد استفاده می شود. علاوه بر این، آنها بخارات بنزین را جذب می کنند، که با رانده شدن به مخزن گاز خنک شده و دوباره به مایع متراکم می شوند. به طور خاص، موتورهای تزریق شده با سوخت دیزل اغلب از سوخت به عنوان مکانیزم خنک کننده برای انژکتور سوخت استفاده می کنند. آنها می توانند مقادیر قابل توجهی سوخت را به گردش در آورند.

 1. کنترل بخار انتشار

اینها اغلب در ترکیب با خطوط برگشت سوخت استفاده می شوند. هدف این بخش از سیستم کلی این است که اطمینان حاصل شود که بخارات بنزین در هوای محیط آزاد نمی شود. اگر این اتفاق بیفتد ممکن است چند اتفاق بد بیفتد: 1) شعله ور شدن بخارهای بنزین کبوم زمین گیر، 2) بوی نامطبوع بنزین به داخل وسیله نقلیه وارد می شود و 3) می تواند به محیط زیست آسیب برساند.

 1. تنظیم کننده فشار سوخت

رگولاتورهای فشار سوخت عمدتاً در خودروهای تزریق سوخت یافت می شوند. تزریق سوخت، برخلاف کاربراتور، یک سیستم پرفشار است. تنظیم کننده فشار سوخت تضمین می کند که سیستم مقدار مناسب فشار را حفظ می کند.

 1. دمپر ضربان:

از آنجایی که انژکتورهای سوخت در زمان چرخه OTTO موتورها به سرعت باز و بسته می شوند، نوسانات فشار در سیستم سوخت ظاهر می شود. کار دمپر پالسی کمک به مبارزه با سطوح فشار است که باعث کاهش ناهماهنگی تحویل سوخت می شود.

اصل کار

برخی از این ممکن است کمی احمقانه به نظر برسند، زیرا بسیاری از اجزا برای همه ما کاملاً واضح است. اساساً، هنگامی که باک را با بنزین پر کنید، سیستم “آماده” است. هنگامی که ماشین را روشن می کنید، پمپ بنزین فرآیند کشیدن سوخت را از مخزن سوخت، از طریق خطوط سوخت و فیلتر سوخت، به سیستمی که تحویل سوخت/هوا به موتور را کنترل می کند (کاربوراتور یا انژکتور سوخت) آغاز می کند. در حالی که خودرو در حال کار است، عرضه مداوم سوخت به این روش تحویل داده می شود.

سیستم سوخت خودروهای مدرن ترکیبی پیچیده و پیچیده از قطعات و لوازم الکترونیکی است. به طور کلی سیستم های سوخت به روش های زیر کار می کنند:

 • سوخت از طریق پمپ بنزین و خطوط سوخت از مخزن سوخت به انژکتورهای سوخت می رسد. پمپ معمولاً در نزدیکی مخزن سوخت یا درون خود مخزن قرار می گیرد.
  • سوخت خروجی از مخزن سوخت و پمپ بنزین از یک فیلتر سوخت عبور می کند که هر گونه محفظه را تصفیه می کند و از شر آن خلاص می شود. این معمولاً یک طراحی خطی با ظرفیت بالا برای به حداکثر رساندن نرخ جریان است.
  • سوخت در امتداد خطوط سوخت حرکت می کند و به انژکتورهای سوخت تحویل می شود. فشار انژکتور سوخت از طریق یک تنظیم کننده فشار کنترل می شود.
  • هر سوختی که استفاده نشده باشد و از میزان فشار بیشتر باشد، از طریق خطوط سوخت به مخزن سوخت بازگردانده می شود.

موتورهای کاربراتوری

سیستم سوخت رسانی برای این نوع موتورها عموماً یک سیستم کم فشار است. اگر وسیله نقلیه مجهز به پمپ سوخت مکانیکی باشد، تعداد دور موتور (RPMs) سرعت تحویل سوخت را کنترل می کند. هر چه ماشین سریعتر حرکت کند (یا دور بچرخد) حرکت پمپ بنزین و حجم کلی سوخت تحویلی بیشتر می شود. اگر وسیله نقلیه مجهز به پمپ سوخت الکتریکی باشد، فرآیند کلی یکسان است، اما نوعی محدود کننده برای اطمینان از تحویل مقدار مناسب سوخت ضروری است. این می تواند یک تنظیم کننده فشار، یک سیستم سرریز با خطوط برگشت یا یک مکانیسم خاص خودرو باشد.

موتورهای تزریق سوخت

هنگامی که خودرو راه اندازی می شود، مشروط بر اینکه درپوش گاز به درستی نصب و مهر و موم شده باشد، سیستم تحت فشار قرار می گیرد. ماشین مدرن شما احتمالاً سوخت تزریقی است. آیا تا به حال متوجه انتشار هوا در هنگام اضافه کردن بنزین شده اید؟ این وسیله نقلیه ای است که فشار سیستم را آزاد می کند. پمپ بنزین الکتریکی به طور مداوم بنزین را پمپ می کند و اطمینان حاصل می کند که سیستم دارای سطح صحیح فشار است. علاوه بر سوخت معمولی، از تنظیم کننده فشار نیز عبور می کند که اطمینان می دهد که فشار سوخت در نقطه انژکتور صحیح است تا میزان سوخت تزریق شده به موتور مناسب باشد. بسته به سال و وسیله نقلیه مورد نظر، سطح فناوری کنترل کننده سیستم ممکن است از نوع سیم کشی ساده یا یک کامپیوتر باشد.

علائم

علائم اساسی هر نوع سیستم سوخت خودرویی که علائم فرسودگی یا فرسودگی را نشان می دهد عبارتند از:
• روشن شدن مشکل موتور
• کندی یا تردید در شتاب
• توقف در هنگام رانندگی
• اتلاف متناوب برق
• بررسی چراغ موتور یا موتور سرویس به زودی روشن شدن
موتور • موتور خشن در دور آرام •
دود زیاد موتور
• بوهای قابل توجه سوخت
• کاهش مصرف سوخت

کنترل های انتشار

کنترل‌های آلایندگی افزوده‌ای به سیستم سوخت پایه هستند و بر اساس سال، خودرو و کنترل‌های قانونی موجود در زمان ساخت، از نظر پیچیدگی متفاوت هستند. اساساً، آنها اطمینان حاصل می کنند که مقدار مناسب سوخت تحویل داده می شود، سوخت اضافی به مخزن گاز بازگردانده می شود و بخارات خطرناک اجازه خروج از سیستم را ندارند. به دلیل تنوع در این بخش خاص از سیستم، بررسی اطلاعات فنی که به طور خاص به وسیله نقلیه شما مربوط می شود برای شما مهم است.

 

مشکلات و راه حل های موتور سوخته :

موتور سوخته یکی از گران ترین تعمیراتی است که شما به عنوان صاحب خودرو می توانید تجربه کنید. مهم نیست که چه ماشینی سوار می‌شوید،  تعمیری است که هزاران دلار هزینه دارد و  احتمالاً می‌تواند از ارزش فعلی ماشین شما بیشتر باشد. ما این منبع را منتشر کردیم تا به شما کمک کنیم در شرایط خود بهترین تصمیم را بگیرید.

موتور سوخته چیست؟

واقعیت این است که “موتور سوخته” می تواند برای افراد مختلف معانی متفاوتی داشته باشد. این یک اصطلاح نسبتاً گسترده است اما به طور کلی موتوری با خرابی فاجعه بار را توصیف می کند. برای یک موتور، خرابی فاجعه بار به هر نوع مشکلی اشاره دارد که به تعمیرات تهاجمی نیاز دارد. برای کشف میزان آسیب، موتور باید کاملاً جدا شود. این اصلاح می تواند بازسازی کامل باشد، یا موتور جایگزین ممکن است تنها اقدام اصلاحی ممکن در برخی شرایط باشد.

 

با این حال، راه‌هایی که می‌توان موتور را با آسیب‌های عمده تحت تأثیر قرار داد، بسیار زیاد است. واقعیت این است که موتورهای خودرو شاهکارهای مهندسی مدرن هستند و برای ادامه عملکرد صحیح باید در طول سال ها به خوبی از آنها مراقبت شود. بنابراین مشکلات موتور ممکن است ناشی از چند عامل اصلی باشد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. بعلاوه، مشکلات موتور می‌تواند ریشه در تولیدکنندگان خاص یا سال‌های خاصی داشته باشد که در آن تولید شده‌اند. همچنین در مورد خودروهایی که باید به آن‌ها توجه کنیم، بحث خواهیم کرد و همچنین مقاله‌های دقیق‌تری برای مدل‌ها و مدل‌ها خواهیم داشت.

 

نحوه باد کردن موتور و علل آسیب موتور

بیش از یک راه برای منفجر کردن موتور وجود دارد. سه سناریو باعث اکثر موتورهای سوخته می شود:

 

عدم تعمیر و نگهداری – اگر روغن موتور و فیلتر به طور مرتب تعویض نشوند، تجمع لجن در گالری روغن می تواند از روانکاری جلوگیری کند.

 

روغن موتور کم – یک نشت عظیم روغن که تشخیص داده نمی شود، میل لنگ را از روغن خالی می کند. قطعات متحرک موتور فاقد روغن هستند.

 

دور زدن بیش از حد – هنگامی که دور موتور موتور از محدوده عملکرد عادی خود خارج می شود، تکانه اغلب باعث می شود که قطعات با حرکت سریع از مسیر طبیعی خود منحرف شده و شکسته شوند.

 

علائم موتور بادکرده و نحوه تشخیص سوختگی موتور

علائم موتور سوخته به همان اندازه که علل آن متفاوت است. و فقط به این دلیل که وسیله نقلیه شما ممکن است یک یا چند مورد از این علائم موتور منفجر شده را داشته باشد، به طور خودکار به این معنی نیست که موتور شما منفجر شده است. بسیاری از مشکلات می توانند باعث ایجاد شرایط مشابه شوند. برای خودروهای خاص، یک نقطه خرابی معمولی وجود دارد ، اما ما بعداً به آنها خواهیم پرداخت.

 

دود اگزوز آبی

دود آبی که از لوله اگزوز شما بیرون می‌آید می‌تواند نشانه‌ای از منفجر شدن موتور خودرو باشد. این علامت نشانه ای از ریختن روغن خام موتور به داخل محفظه احتراق است.علائم موتور منفجر شده

 

اگزوز سفید

وزش ابرهای سفید از لوله اگزوز شما می تواند نشان دهنده ورود مایع خنک کننده موتور یا آب به محفظه احتراق باشد. این اگزوز بر خلاف اگزوز معمولی متراکم است و در هوا معلق است.

 

تق تق یا تق تق در موتور

صداهای داخلی موتور هنگام کار کردن، نشانه خوبی است که مشکلی جدی وجود دارد. معمولاً ناشی از یاتاقان های فرسوده یا قطعات شکسته است، وقتی موتور در حال ضربه زدن است، امید زیادی به این موتور وجود ندارد .

 

خنک کننده در روغن موتور

روغن موتور و سیستم های خنک کننده در داخل موتور مهر و موم و جدا نگهداری می شوند. اگر مایع خنک کننده در روغن موتور پیدا کردید یا برعکس، می تواند نشان دهنده یک مشکل داخلی جدی از جمله موتور سوخته باشد.

 

موتور روشن نمی شود

موتوری که روشن نمی‌شود می‌تواند چیزهای زیادی باشد، اما نمی‌توان موتور سوخته را رد کرد . این می تواند هر چیزی از زمان بندی نامناسب یا گرم شدن بیش از حد تا نقص فیزیکی در موتور باشد.

 

انواع موتورهای دمنده

علت سوختن موتور چیست؟ از آنجایی که این اصطلاح به خودی خود در مورد خطای واقعی صریح نیست، چندین خرابی مختلف وجود دارد که می‌توان آنها را به عنوان موتور منفجره دسته‌بندی کرد. اگرچه جامع نیستند، اما این موارد رایج تر هستند.

 

موتور پیستونی دمنده

پیستون دمیده شده

مشکلات پیستون یکی از شایع ترین دلایل سوختگی موتور است. در بیشتر موارد، این خود پیستون نیست که از کار افتاده است، بلکه رینگ های پیستون هستند که از کار می افتند . این حلقه‌های فلزی پیستون را به دیواره سیلندر می‌بندند و روغن موتور را در میل لنگ و خارج از محفظه احتراق نگه می‌دارند. آنها همچنین احتراق را – زمانی که مخلوط سوخت و هوا می سوزد – در داخل سیلندر نگه می دارند.

 

پیستون دمیده همچنین می تواند به این معنی باشد که خود پیستون تا حدی ذوب شده یا ترک خورده است. صرف نظر از این موضوع، فشرده سازی کم در آن سیلندر نتیجه است.

 

سوراخ در بلوک موتور

بدیهی است که یک سوراخ در بلوک موتور آسیب فاجعه بار است. این یک شاخص واضح از ضربه است، چه از داخل موتور و چه از بیرون. سوراخ در بلوک موتور در موتورهای با کارایی بالا که در آن چیزی در میل لنگ مانند میله اتصال می شکند و نیرو میله را  از داخل بلوک موتور به پیش می برد، بسیار رایج است .

 

میله دمیده شده

اگر موتوری میله ای را پرتاب کند ، به ندرت میله را می شکند. اگرچه همیشه باعث آسیب داخلی می شود . شکستگی یا “میله دمیده” می تواند به دلیل چرخش بیش از حد موتور یا مقاومت بالا باشد. گاهی اوقات، پین مچی که پیستون را به شاتون متصل می‌کند، می‌شکند یا می‌افتد و میله داخل موتور می‌چرخد و به هر چیزی که برخورد می‌کند آسیب می‌زند.موتور تسمه تایم شکسته

 

موتور توقیف شد

فقدان روغن کاری یکی از عوامل اصلی توقیف موتورها است، اگرچه این تنها علت نیست. گرسنگی روغن روی یاتاقان ها و سطوح فلزی متحرک باعث ایجاد اصطکاک و حرارت زیاد می شود که اساساً قطعات را به هم جوش می دهد. موتور نمی تواند بچرخد و موتور توقیف می شود.

 

تسمه یا زنجیر تایم شکسته

زمان بندی موتور با یک تسمه لاستیکی یا یک زنجیر فولادی حفظ می شود و میل لنگ را به میل بادامک (ها) متصل می کند. اگر تسمه یا زنجیر تایم پاره شود، سوپاپ های سرسیلندر مستقل از پیستون های متصل به میل لنگ حرکت می کنند. در برخی از موتورها، در صورتی که تسمه تایم در حین کارکرد موتور شکسته شود و هر دو سوپاپ و پیستون آسیب ببینند، سوپاپ ها می توانند روی پیستون ها ضربه بزنند .

 

می سازد و مدل هایی با مشکلات موتور دمیده و موتور به یاد می آورد

برخی از موتورها به دلیل دوام، ماندگاری و قدرت خود مشهور هستند. در حالی که موتورهای دیگر مشکلات بدنامی دارند. اینها انواع خودروهایی هستند که ما هر روز با آنها سر و کار داریم، زیرا CarBrain کسی است که آن خودروها را خریداری می کند ! ما از سالها تجربه خود در مورد خودروهای موتور دمنده برای ساخت این فهرست خودروهای دارای مشکلات موتور استفاده کرده ایم. ما در طول این سال‌ها ساخت‌ها، مدل‌ها و موتورهای خاص را با هم مقایسه کرده‌ایم تا دانش و نگاهی مدرن به موتورهای خودرو در اختیار شما قرار دهیم.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان تشخیص داد که موتور خودرو منفجر شده است، معمولاً توصیه‌های متخصص ضروری است. مگر اینکه سوراخ آشکاری در بلوک موتور وجود داشته باشد، برای اطمینان از اینکه موتور در چه شرایطی قرار دارد ، به جداسازی و تشخیص نیاز است.

 

یک مکانیک باید چندین چیز را بررسی کند، از جمله تراکم موتور شما در هر سیلندر، بررسی نشتی، تشخیص خطای اشتباه، و خواندن کدهای تشخیصی ذخیره شده در ECM. در برخی موارد، به سادگی کشیدن میله روغن موتور یا تخلیه روغن موتور برای بازرسی می تواند به خوبی مشکل را درک کند.

 

مشکلات رایج موتور توسط Make

هیچ خودروسازی کامل نیست. با این حال، برخی از سازندگان خودرو بیش از سهم خود در مشکلات موتور دارند. خودروی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا خودروی شما با موتورهای سوخته یا مشکلات موتور بیش از حد معمول مشکل دارد یا خیر.

 

مشکلات موتور آئودیموتور انفجار

برای چندین مدل آئودی، رایج ترین نگرانی مصرف بیش از حد روغن موتور است . این مورد در مورد A4 و A3 همیشه محبوب و حتی Q5 SUV صدق می کند. تعمیرات اساسی موتور برای رفع مشکل مورد نیاز است.

 

همچنین، آئودی نگرانی هایی در مورد خرابی پمپ های خنک کننده الکتریکی داشته است که باعث آتش سوزی در محفظه موتور شده است. نه تنها باید مراقب سوختن روغن باشید، بلکه موتور نیز از بیرون سوخته است!

 

مشکلات موتور BMW

به طور کلی، BMW برای خودروهای قابل اعتماد ساخت آلمان شهرت خوبی دارد. با این حال، X3 با زنجیر تایم شکسته مشکل دارد و سری 3 اغلب با خرابی پمپ آب مواجه است که می‌تواند در کمترین زمان یک موتور را برشته کند.

 

بیش از یک فراخوان توسط BMW به دلیل مشکلات مربوط به موتور در گذشته صادر شده است. آنها شامل 1.6 میلیون وسیله نقلیه دیزلی در سراسر جهان برای خطرات احتمالی آتش سوزی موتور و همچنین صدها هزار خودرو هستند که موتورهای آنها می تواند بدون دلیل خاموش شود و باعث برخورد شود.مشکلات رایج موتور

 

مشکلات موتور کادیلاک

کادیلاک پیش از این برای چندین مدل با مشکلات موتوری مواجه بوده است. کادیلاک CTS گزارش‌هایی مبنی بر عدم فشرده‌سازی و شکستن زنجیره‌های زمان‌بندی دارد. مدل های اولیه کادیلاک DeVille به دلیل شرایط گرمای بیش از حد بدنام بودند.

 

مشکلات موتور شورلت

این لیست برای برند پاپیون طولانی است. کامیون‌های Chevy Silverado با موتور 5.3 لیتری V8 از نظر تاریخی برای مصرف روغن و فشار کم روغن بد هستند و باعث باد شدن موتور می‌شوند. شاسی‌بلندهای Chevy Equinox ، تاهو، مالیبو و چندین مدل دیگر دارای میزان مصرف روغن بالایی هستند که می‌تواند باعث سوختن موتورها یا سایش بیش از حد داخلی شود. همین حلقه برای برند خواهر، GMC نیز صادق است .

 

مشکلات موتور کرایسلر

کرایسلر، و همچنین سایر برندهای FCA، مشکلات موتور خود را داشته اند. موتور 2.7 لیتری V6 در اوایل دهه 2000 به خصوص برای تجمع لجن در داخل موتور مضر بود و باعث گرسنگی نفت شد. موتورهای 5.7 لیتری HEMI در 300C، پیکاپ Ram و سایر مدل‌ها برای سایش بیش از حد و از دست دادن تراکم نیاز به تعویض کامل دارند.4.6 مشکلات موتور فورد

 

مشکلات موتور فورد

گیربکس ضعیف مشکل اصلی یا فورد است، اغلب. با این حال، در پیکاپ F-150 و همچنین مدل های دیگر با موتور 5.4 لیتری V8، ایرادات موتور یک مشکل اساسی است. بسیاری از صاحبان شمع های شکسته را گزارش می دهند که باعث احتراق ناقص در یک یا چند سیلندر می شود. ضربه زدن موتور در اثر سایش داخلی نیز یک شکایت مکرر است.

 

آتش سوزی موتور برای F-150 باعث فراخوانی بخاری بلوک موتور نیز شده است. بیش از 900000 کامیون تحت تأثیر فراخوان موتور فورد قرار گرفته اند.

مشکلات موتور هوندا CR-Vمشکلات موتور هوندا

هوندا که یکی از قابل اعتمادترین برندهای جهان است، اخیراً به دلیل مشکلات موتور هوندا خود در کانون توجه قرار گرفته است. موتورهای Earth Dreams با تزریق مستقیم سوخت خام به داخل روغن نشت می کنند که باعث عدم روانکاری و خرابی موتور می شود. همچنین، موتورهای 3.5 لیتری V6 شناخته شده‌اند که تراکم را در یک یا چند سیلندر از دست می‌دهند و به کار جدی موتور نیاز دارند.

 

برای مدل‌های اخیر هوندا CR-V ، فراخوانی موتور هوندا برای موتور 1.5 لیتری توربوشارژ به عنوان بخشی از موضوع Earth Dreams در حال انجام است.

 

مشکلات موتور هیوندای

هنگام بررسی مشکلات موتور هیوندای، مشکلات موتور دمنده یک نگرانی مهم است . چندین مدل از جمله سوناتا، سانتافه، النترا و توسان درگیر شده اند. یاتاقان‌های میل لنگ اصلی اغلب دچار ایراد می‌شوند و قبل از آن ضربه موتور رخ می‌دهد.

 

برای برخی از مالکان، فراخوان موتور هیوندای تعمیر را پوشش می دهد. زباله های تولیدی می توانند جریان را به یاتاقان های شاتون در موتورهای 2.0 لیتری و 2.4 لیتری محدود کنند و نیاز به تعویض موتور دارند.

 

مشکلات موتور جیپ

به طور کلی، جیپ تسلط خوبی به پیشرانه ها دارد و این شامل موتورها نیز می شود. با این حال، موتور 3.8 لیتری V6 مورد استفاده در مدل های رانگلر و چند مدل دیگر یک نقطه دردناک بوده است. مشکلات موتور جیپ در این V6 به دلیل بلبرینگ شاتون و مصرف روغن موتور بوده است. راه حل تعویض موتور است.

 

مشکلات موتور کیامشکلات موتور کیا

کیا اپتیما، سورنتو، فورته، اسپورتیج و سایرین از پیشرانه‌های مشابه هیوندای بهره می‌برند. بنابراین، یاتاقان های شکسته میل لنگ یک نگرانی جدی است. و درست مانند هیوندای، فراخوان موتور کیا برای مقابله با بخشی از خودروهای آسیب دیده که ممکن است با موتور منفجر شده مواجه شوند، صادر شد.

 

مشکلات موتور مزدا

مزدا سازنده دیگری است که در زمینه موتورهای سنگی شناخته شده است. با این حال، یک موتور خاص، دارای نرخ بالاتر از میانگین موتورهای دمیده است. موتور 3.0 لیتری V6 مورد استفاده در MAZDA6 مستعد شکستن زنجیر زمان بندی و همچنین یاتاقان های شاتون چرخان است. در بیشتر موارد، تعویض موتور تنها راه درمان است.

 

مشکلات موتور نیسان

در حدود سال 2002، نیسان آلتیما مستعد نشت واشر سر و گرمای بیش از حد بود. همین مشکل در سنترا رایج است. در حالی که به طور مستقیم به موتورهای دمیده مربوط نمی شود، یک فراخوان موتور نیسان برای بیش از 200000 خودرو منتشر شده است . نشتی روغن ترمز می تواند باعث آتش سوزی در محفظه موتور در مدل های مورانو، ماکسیما و پت فایندر شود.مشکلات موتور پورشه

 

مشکلات موتور پورشه

برای یک خودروساز با عملکرد بالا، پورشه چند مشکل موتور دارد که باید برطرف شود. نگرانی های مکرر در مورد خرابی موتور در کاررا، شکستن پیچ های میل بادامک در پانامرا، و خرابی شفت میانی در باکستر، همگی مسائل شناخته شده هستند. در بسیاری از موارد، هزینه تعمیر پورشه  از ارزش خودروی استفاده شده بیشتر است .

 

مشکلات موتور سوبارو

موتور BOXER سوبارو منحصر به فرد است، اما همچنان مشکلات خود را دارد. مصرف بالای روغن یکی از شایع ترین مشکلات موتور سوبارو است. با این حال، ایمپرزای آماده مسابقات رالی مستعد موتور دمیده سوبارو است . نشتی واشر سر در مدل های قدیمی نیز یک مشکل است.

 

همچنین، فراخوان موتور سوبارو مشکل فنر سوپاپ را پوشش می دهد که می تواند باعث از کار افتادن موتور در حین رانندگی شود.

 

مشکلات موتور تویوتا

مشکلات موتور خودرو

تویوتا به دلیل قابل اعتماد بودن معروف است، اما شما نمی توانید کامل باشید. در طول سال ها، مشکلات موتور تویوتا شامل خرابی موتور V6 در مدل های هایلندر در حدود سال 2002 و مصرف بیش از حد روغن در مدل هایی مانند کرولا، پریوس، RAV4، کمری و آوالون بوده است.

 

مانند سوبارو، فراخوانی فنر سوپاپ برای صدها هزار خودرو از سال 2012 تا 2013 صادر شده است که می تواند باعث آسیب شدید موتور یا سوختن موتور شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید