دیفرانسیل خراب

 

دانستن علائم دیفرانسیل عقب بد شما را از بسیاری از مشکلات رانندگی نجات می دهد. دیفرانسیل یک جزء ضروری است که به کنترل سیستم چرخ شما کمک می کند. این قدرت را از گیربکس و موتور خودرو به چرخ های جداگانه منتقل می کند. به جای چرخش چرخ ها با سرعت یکسان، یک دیفرانسیل کنترل دقیق تری بر وسیله نقلیه شما ارائه می دهد.

اگر شروع به شنیدن صداهای عجیب و غریب از چرخ ها کردید یا شروع به احساس لرزش های غیرعادی کردید، آن را بررسی کنید. آنها احتمالاً نشانه های یک دیفرانسیل بد هستند. رانندگی مداوم با دیفرانسیل جلو بد می تواند منجر به تصادف شود.

خودروهای دیفرانسیل عقب مجهز به دیفرانسیل عقب هستند. دیفرانسیل های جلو دارای دیفرانسیل جلو یا گیربکس هستند که عملکردی مشابه دیفرانسیل ها دارد. خودروهای چهار چرخ متحرک (AWD) و چهار چرخ متحرک (4WD) به دو دیفرانسیل جلو و عقب مجهز هستند.

صرف نظر از نوع دیفرانسیلی که دارید، باید مطمئن شوید که به درستی کار می کند. بنابراین، اگر تا به حال به این فکر کرده اید که نشانه های بد بودن دیفرانسیل عقب چیست، محکم بنشینید و 5 دقیقه مطالعه کنید.

علائم خرابی دیفرانسیل عقب

مانند هر قطعه مکانیکی دیگری، خرابی یا خرابی دیفرانسیل عقب علائمی را ایجاد می کند تا راننده را از مشکل مطلع کند. در اینجا برخی از علائم خرابی دیفرانسیل آورده شده است.

 

علائم بلبرینگ پینیون بد

نویز بیش از حد:

دیفرانسیل خراب [هم در جلو و هم عقب] صدای چرخیدن، صدای ناله، صدای زوزه و صدای زمزمه ایجاد می کند. این صداها به تدریج در هنگام شتاب، کاهش سرعت یا هنگام چرخش در گوشه تغییر می کنند.

هنگامی که یک وسیله نقلیه صدای زمزمه یا چرخیدن ایجاد می کند، معمولاً ناشی از یک بلبرینگ آسیب دیده یا فرسوده در محور یا کریر است. و هنگامی که صدای ناله یا زوزه ایجاد می کند، معمولاً به دلیل آسیب دیده یا فرسوده بودن حلقه و چرخ دنده های پینیون ایجاد می شود.

خرابی چرخ دنده رینگ و پینیون معمولاً زمانی ایجاد می شود که فرسوده، نمره گذاری شده یا تنظیم نشده باشد.

بعلاوه، زمانی که فاصله یا برخورد زیاد بین رینگ و پینیون وجود داشته باشد، هنگام جابه‌جایی از پارک به درایو، صدایی درهم می‌شنوید. می توانید از تلسکوپ برای تشخیص اینکه آیا مشکل دیفرانسیل یا محور عقب است که باعث ایجاد نویز شده است استفاده کنید.

 

علاوه بر این، زمانی که دیفرانسیل نیاز به سرویس یا نگهداری دارد، خود اکسل نیز برای آسیب‌های احتمالی که می‌تواند ناشی از خرابی یاتاقان محور عقب باشد، نیاز به سرویس و بازرسی دارد. به زبان ساده، صدای بیش از حد یک علامت رایج بد محور محور عقب است.

خرابی دیفرانسیل به دلیل عدم روغن کاری:

ابتدا باید مطمئن شوید که در اطراف واشر دیفرانسیل عقب نشتی وجود ندارد. در مرحله بعد، نشتی در ناحیه محور عقب را بررسی کنید. نشتی می تواند در مهر و موم دنده پینیون اتفاق بیفتد و زمانی که نشتی به اندازه کافی بد باشد، خاک و روغن درست در زیر کریر، دنده پینیون یا در مناطق سیستم ترمز جمع می شوند .

گرمای بیش از حد دیفرانسیل:

گرمای بیش از حد دیفرانسیل می تواند در اثر استفاده از نوع نامناسب روغن، عدم روغن کاری، چرخ دنده های فرسوده، پیش بارگذاری بیش از حد یاتاقان، برخورد معکوس بین رینگ و پینیون، یا بارگذاری بیش از حد هنگام حمل تریلر سنگین یا بارگیری تجهیزات ایجاد شود. گرمای بیش از حد دیفرانسیل نشانه قابل توجهی از سیال دیفرانسیل پایین است.

مشکل در دست زدن به چرخ ها:

فرض کنید به سختی می توانید چرخ های خود را کنترل کنید، به خصوص در گوشه ای. در این صورت، ممکن است مجبور شوید دیفرانسیل خود و سایر اجزای متصل به آن، مانند پروانه و یاتاقان یونیورسال را کنار بکشید و بررسی کنید. اگر دیفرانسیل شما فرسوده شده باشد و منجر به تصادف شود، استفاده از وسیله نقلیه شما ممکن است مشکل ساز شود.

لرزش:

احساس لرزش غیرمعمول از وسیله نقلیه شما باید بسیار نگران کننده باشد. این می تواند نشانه ای از دیفرانسیل عقب یا نشانه ای از مشکلات دیگر خودرو از چرخ های عقب باشد. هر زمان که لرزشی از چرخ های عقب خود احساس کردید، به سرعت دیفرانسیل خود را بررسی کنید یا برای بازرسی کامل با مکانیک خود تماس بگیرید.

چه چیزی باعث خراب شدن دیفرانسیل می شود؟

از آنجایی که دیفرانسیل یک وسیله مکانیکی پیچیده نیست بلکه یک وسیله مکانیکی ساده است، علائم کمی می تواند باعث از کار افتادن آن شود. بیایید این علل را بررسی کنیم.

 

علائم واکنش افتراقی

کمبود روغن:

شایع ترین علت دیفرانسیل بد، کمبود روغن است که می تواند منجر به سنگ زنی با سرعت بالا، شکستن کریر یا در بیشتر موارد مسدود شدن چرخ های عقب شود. سیال دیفرانسیل کم یا کمبود روغن می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که کاسه نمد دیفرانسیل فرسوده یا بدنه ترک خورده دارید که می‌تواند باعث نشت روغن شود.

نوع روغن اشتباه:

یکی دیگر از دلایل خرابی دیفرانسیل استفاده از نوع نامناسب روغن است. ممکن است متوجه وجود گودال روغن در زیر خودرو یا لکه‌های روغن روی محفظه دیفرانسیل شوید زیرا نوع روغن اشتباه می‌تواند باعث نشتی شود. یا ممکن است هنگام رانندگی بوی سوختگی را احساس کنید.

اگر روغن آنطور که باید کار نکند، نمی تواند دیفرانسیل، چرخ دنده های عنکبوتی و چرخ دنده های رینگ و پینیون را به خوبی روغن کاری کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، منجر به اصطکاک می شود و باعث از کار افتادن دیفرانسیل و حلقه و پینیون می شود.

نمونه هایی از انواع روغن اشتباه شامل استفاده از روغن گیربکس اتوماتیک (ATF) و روغن موتور است. روغن هایی وجود دارد که به صراحت برای دنده های دیفرانسیل و دستی ساخته شده اند. اگر نوع روغن مناسب برای استفاده را نمی دانید، با دفترچه مالک خود مشورت کنید.

لباس های معمولی:

سایش معمولی می تواند باعث از کار افتادن دیفرانسیل شود. پوشیدن معمولی چیست؟ این خرابی طبیعی است که بر روی اجزای مکانیکی به دلیل استفاده مکرر یا منظم در طول زمان رخ می دهد.

شما نباید سایش معمولی را در نتیجه نگهداری و خدمات ضعیف، عدم روغن کاری یا نوع نامناسب روغن اشتباه بگیرید. به طور طبیعی برای استفاده از وسیله نقلیه شما اتفاق می افتد.

رانندگی بی پروا:

در نهایت، دیفرانسیل ها می توانند با فشار دادن بیش از حد آنها شکست بخورند، به این معنی که آنها چندین مسابقه درگ، فرسودگی و غیره را پشت سر گذاشته اند. همچنین، اگر دیفرانسیل ها با فولاد سبک ساخته شوند که قدرت و گشتاور موتور را برای مدت طولانی تحمل نکنند، می توانند خراب شوند.

 

نکات و ترفندهای مهم برای یک دیفرانسیل عقب با طول عمر بالا

حالا که هوا را پاک کردیم و به این سوال گیج کننده پاسخ دادیم. چگونه متوجه می شوید که دیفرانسیل عقب شما خراب است؟ بیایید به نکات و ترفندهای ضروری برای افزایش طول عمر دیفرانسیل عقب نگاه کنیم.

 

تعویض برنامه ریزی شده روغن:

اولین و مهمترین نکته و ترفند برای افزایش طول عمر دیفرانسیل شما، تغییر منظم سیال دیفرانسیل است. مایع دیفرانسیل بسیار غلیظتر از روغن موتور است. فواصل تعویض روغن باید بین 30 تا 60 هزار مایل باشد.

 

روغن پیشنهادی:

در طول سرویس، مطمئن شوید که از روغن توصیه شده استفاده می کنید. استفاده از نوع نامناسب روغن به همان اندازه مضر است که اصلاً آن را تعویض نکنید و حتی می تواند آسیب بیشتری به همراه داشته باشد.

 

با خیال راحت رانندگی کنید:

از آنجایی که دیفرانسیل زیر خودرو قرار دارد، همیشه با خیال راحت رانندگی کنید، به خصوص در جاده های بد، تا از برخورد آن به سنگ ها جلوگیری کنید. برخورد با سنگ ها می تواند محفظه دیفرانسیل را بشکند و منجر به نشتی شود.

 

وقتی دیفرانسیل عقب شما خاموش می شود چه اتفاقی می افتد؟

به طور معمول، دیفرانسیل زمانی که خاموش می شود یا زمانی که یاتاقان از کار می افتد، صداهای عجیبی ایجاد می کند. صدای زوزه، صدای ناله، صدای غرغر یا صدای زوزه را خواهید شنید. با شتاب دادن یا کاهش سرعت خودرو، صدا افزایش یا کاهش می یابد. گاهی اوقات، ممکن است هنگام پا گذاشتن روی پنل دریچه گاز، صدا را نشنید.

جدای از این صداها، ممکن است در جابجایی، لرزش، گرمای بیش از حد دیفرانسیل و در برخی موارد بوی سوختگی با مشکل مواجه شوید.

 

دیفرانسیل عقب بد چه صدایی ایجاد می کند؟

یک دیفرانسیل عقب بد باعث ایجاد یک سری صداهای عجیب و غریب می شود. این می تواند صدای چرخیدن، صدای زمزمه، صدای غرغر یا صدای ناله باشد. با این حال، رایج ترین صدای یک دیفرانسیل بد، صدای ناله یا زوزه است که نشان دهنده آسیب دیده یا فرسوده بودن حلقه و چرخ دنده های پینیون است.

 

آیا می توانید با دیفرانسیل عقب شکسته رانندگی کنید؟

شما همچنان می توانید وسیله نقلیه خود را با دیفرانسیل عقب بد رانندگی کنید، اما می تواند باعث آسیب شدید شود. مشکل ممکن است به حدی افزایش یابد که شما را در میانه راه متوقف کند. و اگر در مورد رانندگی با دیفرانسیل کامل شکسته می‌پرسید، خیر، این کار را نکنید مگر اینکه بخواهید به کل سیستم پیشرانه آسیب برسانید.

 

هر چند وقت یکبار باید دیفرانسیل خود را شستشو دهید؟

خودروسازان برای هر قطعه فواصل تعویض و سرویس متفاوتی دارند و فلاش دیفرانسیل نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، اکثر خودروسازان شستشوی دیفرانسیل را هر 30000 تا 60000 مایل توصیه می کنند. این یک کار نامرتب است و باید توسط یک مکانیک ماهر انجام شود.

 

دیفرانسیل ها چقدر دوام می آورند؟

طول عمر یک دیفرانسیل به عوامل مختلفی مانند عادات رانندگی، سطح نگهداری، نوع روغن استفاده شده در حین سرویس و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد. تحت استفاده منظم و تعمیر و نگهداری مناسب، دیفرانسیل ها باید 150000 مایل یا طول عمر یک وسیله نقلیه دوام بیاورند.

 

آیا یک دیفرانسیل بد می تواند باعث مشکل انتقال شود؟

دیفرانسیل یک عملکرد مهم دارد. برای انتقال نیرو از گیربکس خودرو و موتور به چرخ های جداگانه. دیفرانسیل به راننده این امکان را می دهد که هندلینگ و کنترل خودرو را بهینه کند. به جای اینکه چرخ ها با سرعت یکسان بچرخند، کنترل دقیق تری بر روی چرخ های شما ارائه می دهد.

 

نتیجه گیری

این به دانستن علائم یک دیفرانسیل عقب بد ختم نمی شود، بلکه به دانستن علائم بد بلبرینگ پینیون و پی بردن به مشکل به موقع ختم نمی شود. هنگامی که عیب را تشخیص دادید، نکته بعدی این است که با مکانیک خود برای تشخیص صحیح و رفع آن تماس بگیرید.

در این مقطع، من معتقدم که این محتوا نشانه‌های خرابی دیفرانسیل، علل آن، نحوه جلوگیری از وقوع آن، و نکات و ترفندهای مهم برای افزایش عمر متفاوت را آشکار کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید