جلوبندی ایراد دار

آسیب از جلو به خودرو چیست؟

شاید شما خود را در یک تصادف چند اتومبیل پیدا کرده اید یا فقط در یک گلگیر کوچک بوده اید. در هر صورت، آسیب به قسمت جلویی خودرو می تواند بسیار رایج باشد. با این حال، میزان آسیب ممکن است همیشه بلافاصله مشخص نباشد.

 

آسیب از جلو به خودرو چیست؟

اول از همه، ما با آسیب های اساسی شروع می کنیم که در یک بازرسی اولیه برای شما آشکارتر خواهد بود: آسیب های آرایشی. در مورد آسیب دیدگی قسمت جلو، این آسیب به سپر جلو یا فاسیا است که زیبایی خودرو را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

آسیب های ظاهری به ویژه به عنوان آسیب هایی طبقه بندی می شوند که بر عملکرد خودرو تأثیر نمی گذارند. اگر در گلگیر هستید، فرورفتگی روی سپر جلوی شما بر نحوه رانندگی ماشین شما تاثیری نخواهد داشت، اما اولین چیزی است که هنگام پیاده شدن از ماشین خود می بینید.

 

آسیب داخلی

وقتی ماشین شما در حال برخورد است، نیروی زیادی بین دو وسیله نقلیه وجود دارد و تمام این نیرو باید به جایی برود. اگر متوجه شدید که آسیب زیبایی به وسیله نقلیه شما وارد نشده است، هنوز احتمال زیادی وجود دارد که آسیب داخلی وارد شده باشد. این بدان معناست که موتور، گیربکس یا حتی تجهیزات الکتریکی شما ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند.

 

آسیب های داخلی همیشه واضح نیستند، بنابراین خوب است که پس از تصادف به وسیله نقلیه خود توجه زیادی داشته باشید. اگر متوجه شدید که موتور شما صداهای عجیبی تولید می کند یا گیربکس شما به طرز عجیبی تعویض می کند، ممکن است آسیب داخلی ایجاد شود.

 

گاهی اوقات، یک برخورد حتی ممکن است باعث آسیب به قاب شود ، که باعث می شود بدنه ماشین شما به درستی روی قاب اصلی وسیله نقلیه قرار نگیرد. این ممکن است باعث شود که صدای اضافی جاده بشنوید یا تا زمانی که آسیب دیدگی قاب تعمیر نشود، ماشین شما را ضعیف کند.

 

نحوه رفع آسیب دیدگی قسمت جلویی خودرو

آسیب از جلو به خودرو چیست؟

تعمیر آسیب های جلویی بسته به میزان آسیب وارد شده می تواند یک فرآیند ساده باشد. خم کن های گلگیر با آسیب های زیبایی جزئی را می توان با کمک ترمیم فرورفتگی بدون رنگ به سرعت تعمیر کرد. در طول این تعمیر، فرورفتگی ها به تدریج به موقعیت اصلی خود بازگردانده می شوند تا در طول فرآیند تعمیر نیازی به رنگ نباشد.

 

برای آسیب های داخلی گسترده تر، واقعاً همه چیز بستگی به این دارد که چه اجزایی در برخورد تحت تأثیر قرار گرفته اند. برای مثال موتوری که به اندازه کافی آسیب دیده ممکن است نیاز به بازسازی داشته باشد. آسیب قاب را می توان با برگرداندن دقیق قاب به جای اصلی خود برطرف کرد

 

نشانه ساییدگی یا خرابی کمک فنرها

رانندگی با کمک فنر یا پایه‌های فرسوده می‌تواند به چیزی بیش از یک رانندگی بد منجر شود – پیامدهای ایمنی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. جیل تروتا، مدیر ارشد RepairPal می‌گوید: «بیشتر رانندگان متوجه نیستند که رانندگی با تکان‌های بد یا پایه‌ها می‌تواند فاصله توقف شما را به خصوص در جاده‌های خیس یا لغزنده افزایش دهد .

 

اما تشخیص زمان تعویض شوک ها یا پایه ها همیشه آسان نیست. ریچارد رینا، مدیر آموزش محصولات در CARiD می‌گوید: «شما به نحوه رانندگی خودرو عادت می‌کنید زیرا تغییرات تدریجی هستند . “شما از فرسودگی و فرسودگی سیستم تعلیق در طول هزاران مایل و سالی که صاحب خودرو هستید، آگاه نیستید.” مثل آن جفت کفش مورد علاقه است که احساس خوبی دارد تا زمانی که یک روز متوجه می‌شوید که کف آن فرسوده شده است.

 

شوک ها و پایه ها چگونه کار می کنند

شوک‌ها و پایه‌ها به تثبیت حرکات وسیله نقلیه شما کمک می‌کنند و کنترل را در هنگام گردش، ترمز، شتاب گرفتن یا برخورد با سطوح ناهموار جاده افزایش می‌دهند. وسایل نقلیه امروزی از شوک، پایه یا ترکیبی از این دو استفاده می کنند.

 

تفاوت اساسی این است که شوک یک جزء مستقل است، در حالی که استرات شوک و سایر ویژگی ها را در یک واحد ساختاری ترکیب می کند. هر دو به تثبیت خودرو کمک می کنند و لاستیک ها را در تماس با پیاده رو نگه می دارند. بدون شوک، وسیله نقلیه شما در جاده منعکس می شود.

 

چه مدت می توانید انتظار داشته باشید که شوک ها یا استرات ها دوام داشته باشند؟ که بستگی دارد. رینا می‌گوید: «رانندگی در جاده‌های ناهموار یا بدون آسفالت، یدک‌کشیدن تریلر یا حمل بارهای سنگین می‌تواند عمر عملکردی آن‌ها را کاهش دهد. با استفاده زیاد، می توانید به دنبال تعویض آنها در مسافت 40000 یا 50000 مایلی یا زودتر باشید. در شرایط عادی، 75000 تا 90000 مایل ممکن است معقول باشد.

 

علائم هشدار دهنده شوک ها و پایه های فرسوده

در حالی که بسیاری از متغیرها عمر ضربه‌ها یا پایه‌های شما را تعیین می‌کنند (سلام، چاله‌ها )، رینا می‌گوید تجربه هر یک از این هفت علامت به این معنی است که زمان تعویض فرا رسیده است.

 

ناپایداری در سرعت بزرگراه وسیله نقلیه شما هرگز در بزرگراه احساس ثبات کامل نمی کند و دائماً بالا و پایین می رود. حرکت ممکن است خفیف باشد، اما شما متوجه آن می شوید.

خودرو به نوبت به یک سمت می‌خورد. هنگام پیچیدن تند یا خارج از سطح شیب دار، وسیله نقلیه شما به سمت بیرون پیچ خم می شود یا به سمت بیرون پیچ می خورد و احساس لرزش می کند.

در هنگام ترمزگیری شدید، قسمت جلویی بیش از حد انتظار می رود. ممکن است تا زمانی که مجبور نشوید به شدت روی ترمزها بپرید متوجه این موضوع نشوید.

اسکات عقب در هنگام شتاب گیری. در حین شتاب گیری شدید، متوجه می شوید که قسمت جلویی وسیله نقلیه خود بالا می رود در حالی که قسمت عقب “اسکات” می زند.

لاستیک ها بیش از حد می پرند. پس از برخورد با یک دست انداز، می توانید تایر (یا لاستیک ها) را در حال واکنش یا “جهش” برای مدتی احساس کنید. شما همچنین ممکن است صدای غلغلک را بشنوید.

سایش غیر معمول لاستیک از آنجایی که لاستیک به طور محکم به جاده چسبیده نمی شود، آج به جای یکنواخت شدن، به صورت مواج فرسوده می شود.

نشت مایع در قسمت بیرونی شوک ها یا پایه ها. این نشانه شکستن مهر و موم ها و خروج مایعات داخلی ضروری برای عملکرد صحیح است.

 

فرمانی که دائماً می لرزد می تواند به دلیل ضربه گیرهای بد باشد

  1. لرزش فرمان

اگر هنگام رانندگی در جاده های پر دست انداز، فرمان شما کمی لرزش دارد، ممکن است دلیلی برای نگرانی وجود نداشته باشد (البته باید چرخ را زیر نظر داشته باشید و به هر گونه لرزش توجه بیشتری داشته باشید). با این حال، فرمانی که هنگام رانندگی بر روی یک دست انداز از هر نوع، بیش از حد می لرزد، می تواند نشانه ای از کمک فنرهای بد باشد. به طور مشابه، فرمانی که به طور مداوم می لرزد، حتی زمانی که در جاده های هموارتر هستید، ممکن است به معنای مشکل باشد. اگر هر چه سریع‌تر بروید، لرزش شدیدتر می‌شود، خود را کنار بکشید و با کارشناسان تماس بگیرید.

 

لاستیک با سایش ناهموار می تواند نشانه ضربه های بد باشد

  1. فاصله توقف طولانی تر

اگر سوبارو بیش از حد معمول طول می کشد تا توقف کند، ممکن است مشکل از ترمز باشد. . . اما ممکن است مشکل کمک فنر نیز باشد. در ابتدا، ممکن است به نظر نرسد که چیزی که دست اندازهای جاده را جذب می کند، ارتباط زیادی با توقف داشته باشد، اما شوک ها و پایه های شما نقش مهمی در توزیع وزن دارند. در نظر بگیرید که وزن وسیله نقلیه با فشار رو به پایین بر روی چرخ های جلو هنگام اعمال شکستن به جلو جابجا می شود. کمک فنرهای جلو به بالا نگه داشتن قسمت جلو کمک می کند و مقداری از این وزن را بیشتر روی خودرو نگه می دارد. وقتی ضربه ها خراب می شوند، وزن بیشتری جلو می آید و این بدان معناست که ترمزهای جلو کار بسیار بزرگ تری دارند. علت واکنش کندتر ترمز و فاصله توقف طولانی‌تر هرچه باشد، باید فوراً بررسی شود.

 

  1. سایش ناهموار لاستیک

چندین علت بالقوه برای سایش ناهموار لاستیک وجود دارد که یکی از رایج ترین آنها مشکلات تراز است. با این حال، سایش ناهموار لاستیک که ممکن است از کمک فنرهای فرسوده متوجه شوید ممکن است متفاوت به نظر برسد. به آن «حجامت» یا «اسکالوپ کردن» می گویند. به جای ساییدگی در قسمت اشتباه لاستیک، حجامت به این معنی است که نقاط خاصی از لاستیک با سایش بیش از حد وجود دارد. کمک فنر بد باعث جهش لاستیک می شود و در نقاط مختلف به جاده برخورد می کند. این حرکت جهشی ممکن است باعث ایجاد لکه های ناهمواری شود که در حجامت می بینید.

 

کمک فنرهای جدید مانند این می تواند بسیاری از مشکلات را برای سواری شما حل کند

  1. پرش بیش از حد، انحراف، و غواصی

جهش که ممکن است باعث سایش ناهموار لاستیک ها شود، فقط روی خود لاستیک ها تأثیر نمی گذارد: شما باید تأثیر آن را نیز احساس کنید. اگر از روی دست انداز رانندگی می کنید و ماشین شما همچنان به پرش ادامه می دهد، کمک فنرهای بد ممکن است مقصر باشند. در حالی که می‌توانید این را خودتان با فشار دادن به جلوی ماشین پارک شده‌تان آزمایش کنید و ببینید که آیا هنگام رها کردن خودرو بیش از حد جهش می‌کند یا خیر، توصیه می‌کنیم سوباروی خود را به‌طور حرفه‌ای آزمایش کنید. به هر حال، تکنسین های ما ممکن است چیزهایی پیدا کنند که شما از دست می دهید.

 

سایر حرکات نیز مشکوک هستند. شوک های بد همچنین ممکن است باعث شود جلوی سوباروی شما هنگام ترمز زدن به سمت جلو شیرجه بزند. علاوه بر این، آنها می توانند باعث شوند که وسیله نقلیه وزن خود را در جهت مخالف چرخش تغییر دهد و باعث انحراف آن شود.

 

آیا می توانید ماشینی را با سیستم تعلیق آسیب دیده رانندگی کنید؟

راندن خودرویی با سیستم تعلیق شکسته یا آسیب دیده مانند راه رفتن با پای شکسته است. احساس عدم تعادل و بی ثباتی می کند، که می تواند باعث از دست دادن کنترل ماشین خود یا بدتر از آن شود.

 

سیستم تعلیق شما با صاف کردن دست اندازهای جاده و کشش با نگه داشتن چرخ ها روی زمین تا حد امکان، راحتی رانندگی را فراهم می کند. با گذشت زمان، قسمت هایی از سیستم تعلیق شما ممکن است فرسوده شود یا کاملاً بشکند. اگر این اتفاق بیفتد، آیا رانندگی با ماشین شما هنوز ایمن است؟

به طور کلی، قسمت آسیب دیده یا فرسوده قبل از رانندگی ماشین شما نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. با این حال، بسته به قطعه ای که شکسته است، این می تواند متفاوت باشد.

آیا می توانم با استرات آسیب دیده رانندگی کنم؟

خیر در اسرع وقت باید تعمیر شود.

یک رکاب با جذب جهش خودروی شما که از روی دست اندازها در جاده حرکت می کند، کار می کند. تسمه های جلویی وسیله نقلیه شما نیز برای فرمان و تراز بسیار مهم هستند. رانندگی با پایه شکسته برای شما و سرنشینان بسیار ناراحت کننده است و در مواقع اضطراری ناامن است. همچنین می تواند به سایر اجزای خودروی شما آسیب برساند.

آیا می توانم با فنرهای آسیب دیده رانندگی کنم؟

خیر توصیه نمی شود.

فنر آسیب دیده یا فرو ریخته می تواند باعث افتادگی و صدا شود و بر زوایای تراز تأثیر بگذارد. در حالی که هنوز می توانید رانندگی کنید، سواری سخت خواهد بود و کنترل ماشین در مواقع اضطراری دشوار خواهد بود. به علاوه، برجستگی ها می توانند به سایر قسمت های خودرو آسیب برسانند. اگر فنرها به قدری فرو ریخته اند که بدنه خودروی شما روی یک یا چند لاستیک قرار گرفته است، رانندگی بیشتر از این خودرو خطرناک نیست، زیرا تایر شما هر لحظه ممکن است در اثر تماس از هم جدا شود.

آیا می توانم با بازوهای کنترل آسیب دیده رانندگی کنم؟

آره. اگرچه باید مراقبت بیشتری انجام دهید.

 

بازوهای کنترلی به سیستم تعلیق اجازه می‌دهند تا روی بوش‌ها بچرخد تا بازوها در حین حرکت بی‌صدا و بی‌صدا حرکت کنند. آنها به قاب متصل می شوند و مفاصل توپ را در خود جای می دهند. بازوهای کنترلی ممکن است در هنگام رانندگی از روی چاله ها یا تصادف آسیب ببینند. بازوهای کنترلی خم شده می توانند روی تراز خودرو شما تأثیر بگذارند و باعث مشکلات مربوط به هندلینگ و فرسودگی اضافی لاستیک شوند.

آیا می توانم با شفت درایو آسیب دیده رانندگی کنم؟

خیر. به محض مشاهده علائم باید بررسی شود.

محور محرک که معمولا در خودروهای دیفرانسیل عقب یافت می شود، گشتاور را از موتور به چرخ ها منتقل می کند. آنها یک جزء کاملاً متعادل و وزن دار هستند زیرا در سرعت ها و مقادیر گشتاور بالا به منظور چرخاندن چرخ ها می چرخند. در صورت بروز مشکل در محور محرک، لرزش های شدید و صداهای غیرعادی از زیر خودرو شنیده می شود. هر یک از این علائم باید در اسرع وقت توسط مکانیک تایید شده بررسی شود زیرا شفت محرک آسیب دیده می تواند منجر به سایش سریع سایر اجزای سیستم تعلیق و پیشرانه شود و باعث آسیب بیشتر شود.

آیا می توانم با میله ضد رول آسیب دیده رانندگی کنم؟

آره. اگرچه، ترجیحاً برای مدت طولانی نیست.

قطعات بسیار کمی در سیستم تعلیق شما وجود دارد که می توانید با خیال راحت مدتی پس از شکستن یا خرابی آنها را به حال خود رها کنید. میله ضد رول یکی از آنهاست. یک میله ضد غلت شکسته به خودرو امکان می دهد در هنگام پیچیدن بیشتر غلت بزند، اما تا زمانی که هر چهار چرخ روی زمین باقی بمانند، ایمن است. با این حال، میله ضد غلتش آسیب دیده به این معنی است که چرخش ناگهانی، برای مثال مانور اضطراری، دشوارتر است، بنابراین تا زمانی که میله ضد غلتش تعویض نشود، باید آهسته تر از حد معمول رانندگی کنید.

آیا می توانم با لاستیک پنچر رانندگی کنم؟

نه هر چه زودتر عوضش کن

به عنوان بخشی از سیستم تعلیق شما، تایرها ممکن است توسط سطح جاده آسیب ببینند. رانندگی با لاستیک پنچر می‌تواند علاوه بر تخریب بالقوه چرخ، توقف سریع را در مواقع اضطراری دشوار کند و خودروی شما به شدت به یک سمت کشیده شود یا فرمان را سخت کند.

آیا می توانم با چرخ آسیب دیده رانندگی کنم؟

نه. وقتی چرخی شکسته باشد، ماشین شما اصلا حرکت نمی کند.

در حالی که امکان رانندگی روی چرخ ترک خورده وجود دارد، توصیه نمی شود. این به این دلیل است که یک ترک در هر ثانیه می تواند به یک شکست کامل تبدیل شود که منجر به شکست فاجعه بار و سقوط احتمالی می شود.

آیا می توانم با کمک فنر آسیب دیده رانندگی کنم؟

آره. اگرچه سفر راحتي نخواهد بود.

کمک فنر شکسته باعث پرش ماشین شما و همچنین غلت زدن بیش از حد، چمباتمه زدن و غواصی می شود. به عبارت دیگر، راحت نخواهد بود. بعلاوه، کنترل ماشین شما به خصوص در سرعت های بالا سخت تر خواهد بود. به همین دلیل، هرگز نباید خودرویی را با کمک فنر خراب با سرعت بالا برانید و از چرخش های ناگهانی و توقف های ناگهانی خودداری کنید.

آیا می توانم با اتصال فرمان آسیب دیده رانندگی کنم؟

خیر. هر چه زودتر آن را تعمیر کنید.

خودرویی با اتصال فرمان شکسته (مثلاً انتهای میله یا میله محوری) نمی‌تواند به چرخش در زمانی که شما بخواهید اعتماد کنید. با شکستگی اتصال فرمان بسیار خطرناک است.

آیا می توانم با فرمان برقی خراب رانندگی کنم؟

آره. اگر چه کند خواهد بود.

هنگامی که فرمان برقی شما از کار بیفتد، همچنان امکان رانندگی وجود دارد. با این حال، به ویژه در هنگام چرخش، تلاش زیادی را می طلبد. برای راحتی رانندگی، توصیه می شود فرمان برقی خود را به سرعت تعمیر کنید.

سیستم های تعلیق

سیستم تعلیق شما پیچیده است و هر بخش باید به درستی کار کند تا سفری روان و ایمن برای شما و مسافرانتان تضمین شود. هر قطعه شکسته یا آسیب دیده می تواند تأثیر منفی بر روی فرمان، فرمان یا ترمز خودرو شما داشته باشد – رانندگی را خطرناک می کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید