بدنه خودرو تصادفی

برای اکثر مردم، ماشین دومین خرید بزرگی است که بعد از خانه انجام می دهند. به عنوان یک سرمایه گذاری بزرگ با مزایای متعدد، شما همیشه می خواهید وسیله نقلیه خود را در بهترین حالت نگه دارید. متأسفانه، خودروی شما بدون توجه به اینکه چقدر از خودرو مراقبت می کنید، آسیب بدنه خودرو را متحمل می شود.
انواع متداول آسیب های بدنه خودرو شامل خراش رنگ، آسیب برخورد، فرورفتگی، آسیب آب و هوا، آسیب شیشه جلو و آسیب به قسمت عقب است. و آسیب جزئی یا عمده، بر روی ظاهر خودروی شما تأثیر می گذارد. برای حفظ ظاهر و ایمنی سواری خود، باید خودرو را به تعمیر بدنه خودرو حرفه ای ببرید.
آیا از خود می پرسید که چگونه وسیله نقلیه شما می تواند آسیب بدنه را تحمل کند؟ بیشتر بخوانید تا با علل شایع آسیب بدن خودرو آشنا شوید.
آب و هوا
بدنه خودروی شما می تواند در تمام فصول به دلیل وجود عناصر آسیب ببیند. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید در تابستان می تواند باعث از بین رفتن رنگ و ترک خوردن لاستیک شود. در بهار، شیره درختان، گرده، پرندگان و فضولات حشرات می توانند اسیدها را آزاد کنند تا رنگ ماشین شما خورده شود. در پاییز، بادهای شدید که ماسه ها و زباله ها را با خود حمل می کنند یا شاخه های درخت در حال سقوط هستند، می توانند باعث خرد شدن رنگ، فرورفتگی و آسیب به شیشه جلو شوند.
شرایط سخت زمستانی مقصر اصلی بیشتر آسیب های بدنه خودرو در اثر آب و هوا است. باران یخ زده، برف، تگرگ و یخ می تواند به رنگ بدنه خودرو آسیب برساند. یخ و برف انباشته شده روی سطح خودروی شما می تواند در هنگام ذوب شدن و افتادن، رنگ را خراش دهد. همچنین رطوبت و نمک زیاد در جاده می تواند باعث تسریع خوردگی در نمای بیرونی خودرو شما شود.
شیشه جلوی شما به دلیل نوسانات دما در زمستان مستعد ترک خوردن است. برای جلوگیری از آسیب آب و هوای بدنه خودرو، ماشین خود را در یک منطقه حفاظت شده پارک کنید یا هنگام پارک کردن در بیرون از پوشش مناسب استفاده کنید.
برخورد
هر دو تصادف خم کن اصلی و گلگیر باعث آسیب به بدنه خودرو به میزان های مختلف می شود. در برخوردهای بزرگ، آسیب شدید به بدنه خودرو احتمالاً منجر می شود. این آسیب شامل شکستگی شیشه جلو، فریم های شکسته، اجزای گم شده، فرمان ناکارآمد، موتور از کار افتاده و غیره است. در چنین مواقعی، خودروی شما برای تعمیر نیاز به یدک کشی به یک کارگاه بدنه خودرو دارد.
برای برخورد خم کن گلگیر، آسیب جزئی یا متوسط ایجاد می شود. خراش، فرورفتگی، خط و خش و چراغ های آسیب دیده از جمله آسیب های تصادفات جزئی هستند. در حالی که در بیشتر موارد آسیب قابل توجه است، برخی از مشکلات نامرئی هستند. بنابراین، حتی پس از یک تصادف جزئی، خودروی خود را برای بازرسی کامل و دقیق به یک فروشگاه خودرو معتبر ببرید.
غفلت
سبد خرید فراری، بیسبال، یا کوبیدن در به وسیله نقلیه پارک شده در نقطه بعدی می تواند باعث فرورفتگی و آسیب به رنگ شود. چنین آسیبی به دلیل بی احتیاطی رخ می دهد و با مراقبت بیشتر می توانید از آسیب جلوگیری کنید.
شما می توانید با داشتن یک راننده مراقب و تدافعی از برخی از این آسیب ها جلوگیری کنید. همچنین محل پارک خودرو خود را بررسی کنید تا از مناطقی که خودروی شما در معرض آسیب به بدنه خودرو هستند، مانند نزدیکی مناطق ساخت و ساز یا زمین های بازی کودکان، اجتناب کنید.
آوار جاده
هنگام رانندگی در جاده‌های شن، جاده‌های دارای چاله‌ها یا جاده‌های در حال ساخت، آسیب‌های جدی می‌تواند به بدنه وسیله نقلیه شما به‌دلیل زباله‌های سخت مانند سنگریزه و سنگ وارد شود. زباله ها می توانند با فرورفتگی یا خراشیدگی به رنگ آسیب برسانند. همچنین، اگر سنگ یا سنگریزه به ماشین شما برخورد کند، شیشه جلوی شما ممکن است تراشه کند یا ترک بخورد.
شما می توانید با دور ماندن از چنین جاده هایی از زباله های جاده های سخت جلوگیری کنید. اگر نمی توانید از این شرایط اجتناب کنید، با سرعت کم رانندگی کنید تا از پرواز آوار و برخورد با ماشین خود جلوگیری کنید.
انجام اقدامات احتیاطی لازم می تواند به جلوگیری از آسیب رساندن به بدنه خودروی شما کمک کند. با این حال، اگر سواری شما دچار آسیب به بدنه شد، برای تضمین ایمنی و ظاهری جذاب، خودرو را تعمیر کنید
رنگ فروشی
آب و هوا، برخورد با سرعت بالا، خم شدن گلگیرها و سهل انگاری از عوامل اصلی آسیب بدنه خودرو هستند. بسته به شدت آسیب، روند تعمیر در بدنه خودرو یا رنگ‌فروشی بسیار متفاوت است. در اینجا سه نوع رایج آسیب بدنه خودرو و آنچه باید در مورد تعمیر آنها بدانید آورده شده است.
خسارت آب و هوا
در طول تابستان، رنگ ماشین شما فرسوده و محو می شود و لاستیک های شما ممکن است ترک بخورند و خشک شوند. تغییرات مکرر دما در بهار و پاییز می تواند باعث ایجاد ترک در شیشه جلو شود. نمک جاده در طول زمستان می تواند نمای بیرونی ماشین شما را خورده کند. بادهای شدید و خسارت تگرگ می تواند باعث خرد شدن رنگ و فرورفتگی های گسترده شود. بهترین راه برای محافظت از اتومبیل خود در برابر عوامل این است که اتومبیل خود را در داخل یک گاراژ پارک کنید یا در صورت عدم استفاده آن را بپوشانید.
آسیب های ناشی از تگرگ خودرو را می توان به طور معمول در بدنه فروشی با تعمیر فرورفتگی بدون رنگ تعمیر کرد. خراش ها را می توان توسط یک متخصص با تجربه رنگ فروشی پاک و پر کرد. همچنین می توانید با تعمیر شیشه از ترک های کوچک شیشه جلو مراقبت کنید. بسیاری از این خدمات بسته به شدت آسیب معمولاً در کمتر از یک روز انجام می شوند.
سهل انگاری در نگهداری
تعمیر و نگهداری روتین منظم برای حفظ عملکرد خودرو در سطوح بهینه بسیار مهم است. بدون مراقبت مناسب، می توانید آسیب شدیدی به وسیله نقلیه خود وارد کنید و در صورت خرابی چیزی، خطر تصادف را افزایش دهید. تعمیرات خودرو پس از تصادف بسیار پرهزینه تر از نگهداری معمول است. خودروی شما باید بازرسی کامل داشته باشد و حداقل سالی یکبار سرویس شود.
گلگیر خم کن و برخورد
خم شدن و برخورد گلگیرها یک اتفاق رایج است. آسیب را معمولاً می توان با تعمیر سپر که شامل پرکننده بدنه و رنگ آمیزی جدید است، برگرداند. سپر شما فقط در صورتی نیاز به تعویض دارد که آسیب بیش از هر تلاشی برای تعمیر باشد. مهم است که مطمئن شوید سپر شما به درستی تعمیر شده است زیرا از بسیاری از اجزای وسیله نقلیه شما محافظت می کند.
نحوه ترمیم اسیب های بدنه خودرو
آسیب جزئی بدن همیشه اتفاق می افتد. زنگ زدن درها، خراشیدگی سپر، خراشیدگی – اینها همه چیزهایی هستند که ممکن است برای تعمیر آنها تلاش کنید.
قبل از اینکه به تعمیر بدنه بروید و یاد بگیرید که چگونه آن را در مسیر خود انجام دهید، سطح مهارت خود را ارزیابی کنید. اگر قبلاً هرگز چنین اصلاحاتی را انجام نداده اید، بار اول به کمال مطلق نخواهید رسید. اگر می‌خواهید تعمیر کاملی داشته باشید، یک بدنه‌فروشی واقعاً خوب پیدا کنید (از کسی که با او کار کرده است معرفی کنید) و وسیله نقلیه خود را به درستی تعمیر کنید. گاهی اوقات، هزینه تعمیرات حرفه ای بدنه خودرو ارزش آن را دارد. اما اگر صبور، مصمم هستید و می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، اکنون وقت آن است که سعی کنید به تنهایی مشکلات خود را برطرف کنید . فقط بدانید که ممکن است مجبور شوید بیش از یک بار این کار را انجام دهید تا نتیجه رضایت بخش داشته باشید و احتمالاً به نتیجه ای نخواهید رسید که به خوبی یک تعمیر حرفه ای به نظر برسد.
نحوه رفع خراش ها
تعمیر یک خراش ساده رنگ ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما به آسانی پر کردن خراش با رنگ لمسی نیست. اگر خراش به اندازه‌ای عمیق باشد که پرایمر زیر آن نشان داده شود (رنگی که معمولاً از رنگ شما روشن‌تر است)، باید خراش را پر کنید. برای انجام این کار، از چند لایه رنگ لمسی یا پرکننده خراش استفاده کنید. وقتی خشک شد، باید محل را صاف کنید. برای این کار از سمباده بسیار ریز استفاده کنید، حتی اگر به نظر می رسد زمان زیادی طول بکشد. از کاغذ سنباده 400 به عنوان نقطه شروع استفاده کنید و تا 800 سنگ شن پیش بروید. وقتی صاف شد، آن ناحیه را واکس بزنید تا براق شود. سعی کنید تا حد امکان روی یک منطقه کوچک کار کنید تا از افزایش حجم کاری که باید انجام دهید جلوگیری کنید.
رنگ مناسب را انتخاب کنید
اگر می‌خواهید قسمتی از رنگ خود را لمس کنید، فروشگاه قطعات خودرو طیف گسترده‌ای از رنگ‌های خودرو را به فروش می‌رساند که باید به خوبی مطابقت داشته باشند. می توانید کد رنگ خودروی خود را در دفترچه راهنمای مالک پیدا کنید. همچنین می‌توانید برچسب کد رنگ را که روی درب یا زیر کاپوت قرار دارد، بررسی کنید. یک فروشنده خودرو نیز می تواند کمک کند. اگر منطقه ای به اندازه کافی بزرگ برای اسپری کردن رنگ می کنید، رنگ خود را به صورت سفارشی مخلوط کرده و در یک اسپری آئروسل قرار دهید تا یک تطابق کامل داشته باشد.
بدنه خودرو دارای فرورفتگی هایی است؟
اگر فرورفتگی جزئی داشته باشید، گاهی اوقات (اما به ندرت) می‌توان با خیال راحت از پشت بیرون زد. برای برخی از آسیب های جزئی، کشنده دندانه دار فنجان مکنده کار خواهد کرد. با این حال، در بیشتر مواقع باید فرورفتگی را پر کنید و ناحیه آسیب دیده را دوباره رنگ کنید. پرکردن فرورفتگی با فیلر بدن چندان دشوار نیست، اما انجام این کار به خوبی دشوار است. با صبر و حوصله زیاد و تمایل به بازدید مجدد از ناحیه آسیب دیده تا زمانی که درست شود، می توانید با استفاده از فیلر بدن یک ترمیم بسیار خوب انجام دهید . هنگامی که فرورفتگی پر شد و خشک شد، نوبت به رنگ آمیزی می رسد. شما همیشه می توانید با انجام تعمیرات بدنه توسط خودتان و سپس انجام رنگ آمیزی توسط یک ماشین فروشی حرفه ای مقداری پول صرفه جویی کنید.
تعمیر چراغ های شکسته
اگر چراغ عقب یا چراغ راهنما ترک خورده یا از بین رفته است، نیازی نیست به فروشگاه بدنه مراجعه کنید. اکثر وسایل نقلیه برای تعویض نسبتاً آسان این لنزها طراحی شده اند. برخی از آنها دشوارتر از بقیه هستند، اما همه آنها در خانه با استفاده از ابزارهای ساده قابل تعمیر هستند. قبل از اینکه هزینه زیادی برای لنز جدید خود در نمایندگی بپردازید، یک قطعه تولید مثل ارزان سفارش دهید. کیفیت این قطعات در دهه گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است و قیمت به معنای واقعی کلمه کسری از هزینه قطعات OEM (سازنده تجهیزات اصلی) است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید