ایرادهای برقی خودرو

سیستم برق خودرو
خودروهای مدرن برای عملکرد صحیح به شدت به سیستم های الکتریکی وابسته هستند. دینام، باتری و سایر سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی بسیاری از عملکرد خودروی شما را کنترل می‌کنند – و اگر شروع به از کار افتادن کنند، ممکن است مشکلات مختلفی را با خودروی خود تجربه کنید.
با این حال، تشخیص اشتباه مشکلات الکتریکی وسیله نقلیه شما می تواند آسان باشد.
مشکلات اصلی برق خودرو
سیستم الکتریکی خودروی شما نقش مهمی در عملکرد خودرو شما دارد! سیستم الکتریکی وسیله نقلیه شما از اجزای بسیاری تشکیل شده است و چیزها را از پنجره ها و آینه ها تا روشن شدن موتور و شارژ دستگاه های شما کنترل می کند. تعیین دقیق مشکل برق می تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین در اینجا برخی از مشکلات رایجی که رانندگان امروز با آن مواجه هستند، آورده شده است. اینها برخی از مهمترین مشکلات برقی رانندگان و نوع تعمیرات برقی خودرو هستند که ممکن است به آن نیاز داشته باشید.
1. دینام بد
یکی از مشکلات اصلی خودروهای الکتریکی، دینام بد است. دینام ماشین شما همان چیزی است که باتری شما را شارژ می کند و سیستم الکتریکی شما را در هنگام کارکردن موتور تامین می کند. انجام این تعمیر برق خودرو بسیار مهم است زیرا دینام بد از شارژ مجدد باتری جلوگیری می کند. نشانه ای که نشان می دهد دینام شما ضعیف است، نور چراغ های جلو هنگام رانندگی در جاده است.
2. باتری نوار مرده
این یکی از رایج ترین مشکلات الکتریکی خودرو است که رانندگان با آن مواجه هستند. تشخیص این موضوع کار سختی نیست زیرا موتور وسیله نقلیه شما با چرخاندن کلید خود نمی چرخد. با این حال، سایر اجزاء، از جمله چراغ های اتومبیل شما، ممکن است همچنان کار کنند. باتری ماشین مرده یک راه حل آسان است. فقط یک شروع پرش لازم است، و شما باید آماده باشید!
3. مشکلات شمع
اگر خودروی شما در حال خم شدن است یا در حال حرکت است، ممکن است یک شمع شل یا کثیف داشته باشید که نیاز به تعویض دارد. مشکل شمع یک مشکل الکتریکی خودرو است که می تواند بر نحوه رانندگی خودرو شما تأثیر بگذارد. با مکانیک خود صحبت کنید تا فوراً تعمیر برق خودرو را برای این مشکل دریافت کنید.
4. فیوز سوخته
این یکی دیگر از مشکلات رایج برق خودرو است که ممکن است با آن مواجه شوید. سوختن فیوز نشانه سریع این است که شما به تعمیر برق خودرو نیاز دارید ! قبل از تعویض حتماً با مکانیک محلی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این مشکل است.
5. کابل های باتری نیاز به تعویض دارند
یکی دیگر از دلایلی که ممکن است ماشین شما کار نکند یا روشن نشود کابل باتری شماست. کابل های باتری وسیله نقلیه شما برای سیستم الکتریکی شما مهم هستند، زیرا آنها مستقیماً باتری شما را به سیستم الکتریکی شما متصل می کنند. ممکن
1. موتور به درستی نمی چرخد
موتور برای راه اندازی به نیروی الکتریکی نیاز دارد. از طریق سوئیچ احتراق، باتری باید جرقه را از طریق یک شمع که سوخت موتور شما را مشتعل می کند، تامین کند. اگر موتور شما به درستی لنگ نمی‌زند، این می‌تواند نشانه خرابی باتری، دینام یا مشکل الکتریکی نامربوط دیگری باشد.
دینام خودرو باید با باتری شما به خوبی کار کند تا سیستم الکتریکی خودرو شارژ شود. دینام بد مطمئناً از بسیاری جهات روی ماشین شما تأثیر می گذارد.
رایج‌ترین مشکلی که با آن مواجه می‌شوید «کلیک کردن» است وقتی کلید را می‌چرخانید و سعی می‌کنید ماشین ما را روشن کنید. این بدان معناست که جریان کافی در سیستم برای درگیر شدن موتور وجود ندارد. معمولاً این به دلیل تخلیه یا بد بودن باتری است، اما استارت شما نیز می تواند منبع مشکل باشد.
موتور استارت باید موتور را در هنگام احتراق بچرخاند و اجازه دهد همه چیز اتفاق بیفتد. موتور استارت به موتور اجازه مکش هوا را در هنگام روشن شدن احتراق می دهد.
اگر در حین چرخاندن میل لنگ صدای “خراش” می شنوید، این می تواند به دلیل استارت نامناسب یا معیوب بودن چرخ دنده حلقه فلایویل باشد. اگر ماشین شما قدیمی تر است و مسافت پیموده شده بالایی دارد، احتمال زیادی وجود دارد که یک سیستم الکتریکی ایراد داشته باشد. در صورت تداوم این موارد، تشخیص الکتریکی به شدت توصیه می شود. همچنین برای اینکه خودروی شما در شرایط خوبی بماند، تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده توصیه می شود.
2. شما در حال تجربه مشکلات باتری هستید
اگر با باتری خود مشکل دارید، آن را بدون بررسی سیستم های الکتریکی خودرو تعویض نکنید. بیشتر باتری‌های خودرو حدود 5 سال عمر می‌کنند – کمتر در آب و هوای گرم – بنابراین باتری مرده یا باتری معیوب می‌تواند یک مشکل باشد.
با این حال، مشکل ممکن است مربوط به دینام شما یا جای دیگری در سیستم الکتریکی خودکار وسیله نقلیه شما باشد.
اگر فکر می‌کنید باتری شما مقصر است، با بررسی کابل‌های باتری خود از نظر خوردگی شروع کنید و مطمئن شوید که به درستی نصب شده‌اند زیرا عمدتاً سیستم‌های الکترونیکی خودرو را تغذیه می‌کنند. اگر ماشین شما هنوز روشن نمی‌شود، می‌توانید باتری خود را به یک فروشگاه خودرو ببرید تا ببینید آیا درست کار می‌کند یا خیر.

اگر باتری شما در شرایط خوبی قرار دارد و کارکرد صحیح آن تایید شده است، احتمالاً مشکل شما جای دیگری است. عیب یابی سیستم برق خودرو توصیه می شود تا بتوانید خودروی خود را به نزدیکترین ایستگاه خدمات خود ببرید تا دینام و سایر سیستم های برق بررسی شود. متخصصان تعمیرات برق راه حل های مبتنی بر استراتژی را برای این مشکلات ارائه می دهند. صاحبان خودرو باید سیستم شارژ خودرو را نیز بدانند که انرژی الکتریکی خودرو را در حال کار نگه می دارد.
اگر نمی دانید که چگونه عیب یابی و تعمیر را انجام دهید، یک شروع سریع داشته باشید و از یک تکنسین حرفه ای برای بررسی سیستم برق خودرو و انجام تعمیرات خسته کننده برق خودکار استفاده کنید.
3. چراغ های جلو و سایر چراغ ها به درستی کار نمی کنند
چراغ های ماشین شما یکی از مهم ترین مواردی است که سیستم الکتریکی شما کنترل می کند. چراغ‌های راهنما، چراغ‌های ترمز و چراغ‌های جلو شما را در جاده ایمن نگه می‌دارند، و روشنایی داخلی و لامپ‌ها تضمین می‌کنند که در شرایط تاریک می‌توانید آنچه را که نیاز دارید ببینید.
اگر سیستم الکتریکی خودروی شما خراب است، ممکن است متوجه شوید که چراغ های مختلف شروع به کم شدن می کنند. چراغ های کم نور نشان دهنده نقص در شارژ و ولتاژ پایین سیستم است. مقصر می تواند باتری در حال مرگ، سیم های شل یا خرابی تسمه دینام باشد.
اگر چراغ چک موتور داشبورد شما روشن شود به این معنی است که یک مشکل جزئی یا عمده در خودروی شما وجود دارد که نیاز به تعمیر برق خودکار دارد. چراغ چک موتور یک چراغ نشانگر نقص است که توسط کامپیوتر موتور خودرو نشان داده می شود که مشکلی وجود دارد.
خوردگی سیستم های الکتریکی نیز ممکن است یک مشکل باشد. تا زمانی که یک ولت متر در دسترس نداشته باشید (و بدانید چگونه از آن استفاده کنید) احتمالاً نمی توانید خودتان کار عیب یابی الکتریکی را انجام دهید. اگر ماشین شما روشن نمی شود، مطمئناً مشکل برق ماشین دارد، بنابراین ماشین خود را برای بررسی کامل خودرو به مکانیک ببرید.
4. فیوزهای شما مدام در حال منفجر شدن هستند
جعبه فیوز ماشین شما برای جلوگیری از اضافه ولتاژ و اتصال کوتاه طراحی شده است. فیوزها مدارها را می شکنند و سیستم های الکتریکی آسیب پذیر را از کشیدن جریان بیش از حد محافظت می کنند.
گاهی اوقات ممکن است فیوز بدون دلیل واقعی منفجر شود. در این صورت، تنها کاری که باید انجام دهید، تعویض آن است. اما اگر چند فیوز دارید که به طور مکرر منفجر می شوند، احتمالاً مشکل عمیق تری با سیستم الکتریکی خودرو خود دارید.
یک فیوز بیش از حد گرم و ذوب شده جریان برق را مختل می کند. سوختن فیوز در برخی موارد نشانه یک مشکل بزرگتر برای سیستم های الکترونیکی است. برای اینکه مشکلات بزرگتری ایجاد نشود، تشخیص و تعمیر بسیار توصیه می شود.

فیوزها از سیستم الکتریکی خودروی شما محافظت می کنند. ولتاژ بالای تولید شده توسط باتری و دینام توسط جعبه فیوز محافظت می شود.
اگر مجبور شوید در مدت زمان کوتاهی بیش از یک بار فیوز را تعویض کنید، احتمال بروز مشکلات برقی در آن بیشتر است. خودروی خود را به صورت حرفه ای معاینه کنید و تعمیر برق خودرو را انجام دهید. به احتمال زیاد یک خطای الکتریکی یا اتصال کوتاه باعث این مشکل شده است که نیاز به تعمیر الکتریکی دارد، و اگر آن را برطرف نکنید، ممکن است آسیب بیشتری به خودروی خود وارد کنید.
5. بوی عایق پلاستیک یا الکتریسیته می سوزد
اگر هر یک از مشکلات بالا را تجربه کردید و بوی سوختگی پلاستیک یا عایق الکتریکی حس کردید، باید فورا رانندگی با خودروی خود را متوقف کنید. این نشانه قطعی نقص الکتریکی یا اتصال کوتاه است، به خصوص اگر در کنار چراغ‌های کم‌نور، سوختن فیوزها، و مشکلاتی در استارت زدن یا راه‌اندازی خودرو رخ دهد.
ماشین خود را برای تشخیص و تعمیر به ایستگاه خدمات برق خودرو ببرید. از رانندگی خودداری کنید، زیرا ممکن است به وسیله نقلیه خود آسیب بیشتری وارد کنید و در نتیجه هزینه تعمیر بالاتری را به همراه داشته باشید.
در اینجا 4 نوع رایج بوی سوختگی از ماشین آورده شده است:
سوزاندن لاستیک. این نشانه قابل توجهی است که موتور خودرو برای مدت طولانی کار می کند. در زیر دلایل خاصی وجود دارد که ماشین شما بوی لاستیک دارد:
مشکل کلاچ
مشکل ذوب تسمه محرک
مشکل نشت روغن
مشکل نشتی مایع خنک کننده در صورت بروز مشکل نشتی مایع خنک کننده، تعمیر تهویه مطبوع خودرو باید انجام شود.
سوزاندن پلاستیک معمولاً پس از روشن شدن فن و بخاری در خودرو اتفاق می افتد. در زیر دلایل خاصی وجود دارد که ماشین شما بوی پلاستیک می‌سوزاند:
بو از بخاری
مشکل کوتاهی برق
درخواست کمک از یک تکنسین برای تعمیر برق خودرو کار بسیار خوبی است. اگر بوی پلاستیک در حال سوختن را در ماشین خود حس کردید، باید تعمیرات برقی و الکترونیکی را تعمیر کنید تا از مشکلات اساسی در استفاده از خودرو جلوگیری شود.

روغن سوزی

این مشکل زمانی رخ می دهد که روغن موجود در اگزوز به بیرون نشت کند. بیایید به برخی از دلایل زیر نگاهی بیندازیم:
مشکل تعویض روغن انجام شد اطمینان حاصل کنید که تعویض روغن به درستی انجام شده است تا از این مشکل جلوگیری شود. همچنین شستشوی مایعات باید توسط مکانیک حرفه ای خودرو انجام شود.
مشکل از بین رفتن فیلتر روغن
مشکل خرابی شمع روغن
واشرهای خراب
برای این موارد باید با کارشناسان برق و الکترونیک مشورت کنیم و یا خودرو را به مرکز گارانتی هدایت کنیم. همچنین تعمیر و نگهداری مناسب باید به طور منظم برای حفظ سلامت خودرو انجام شود و به صاحبان خودرو توصیه می شود که سیستم سوخت خودرو را به خوبی درک کنند.
فرش سوخته. معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که خودرو نیاز به تعمیر ترمز داشته باشد. ترمزها می توانند بوی سوختن خودرو را متصاعد کنند و اگر این اتفاق بیفتد، معمولاً به تعویض لنت ترمز نیاز است.
برای یک سرویس تشخیصی کامل به زمان سوار شدن بیایید!
اگر مشکوک هستید که خودروی شما ممکن است مشکلات الکتریکی و الکترونیکی داشته باشد که نیاز به عیب یابی و تعمیر دارد، فوراً آن را تعمیر کنید. اگر سریع عمل کنید، می توانید از تعمیرات گران قیمت مانند تعویض دینام، تراز چرخ ها یا سیم کشی مجدد برق اجتناب کنید.

بعد از سوختن دسته سیم خودرو چگونه تعمیر کنیم؟
به طور کلی هیچ وسیله محافظی در خط فرسودگی دسته سیم وجود ندارد. فرسودگی مهاری دارای نظم خاصی است. در مدار سیستم قدرت کدام نقطه سیم زمین است که دسته سیم می سوزد.
اگر ناشی از نقص در تجهیزات الکتریکی باشد، دسته سیم در ناحیه سیم‌کشی تجهیزات الکتریکی معیوب می‌سوزد. پس از سوختن دسته سیم، معمولاً باید تعویض شود. اگر فرسودگی شغلی جدی نباشد، می توان آن را به شرح زیر ترمیم کرد:

1. لایه عایق دسته سیم سوخته را بردارید، دو سر سیم سوخته را برش دهید، قسمت سوخته را با سیم های هم اندازه و هم طول دوباره وصل کنید و قسمت اتصال را با نوار عایق وصل کنید.
2. هنگام سیم کشی، سیم ها را به دو نیمه تقسیم کنید و آنها را جداگانه بچرخانید. سپس دو سیمی که به هم تابیده شده اند را بچرخانید و به موازات سیم ها و محکم با سیم ها خم کنید و نوار عایق را بپیچید. در صورت شکسته شدن کامل مهار، می توان آن را با سیم کوتاه وصل کرد. هنگام اتصال، هر کانکتور سیم باید با یکدیگر تلو تلو بخورد. هر کانکتور با نوار عایق پیچیده شده است. در نهایت، سیم متصل شده با نوار عایق پیچیده می شود.
سیم کشی نباید جمع شود
طول هارنس اولیه کوتاه، مانند تعداد هادی های سوخته، باید یکی یکی بریده شود تا از اتصال نادرست جلوگیری شود.
3، پس از جداسازی و تعمیر و یا تعویض دسته سیم، دسته سیم باید دوباره بسته شود. نوار سفید یا نوار پلاستیکی را می توان برای بانداژ با الگوی کمربند کابل مربعی نیمه چیده استفاده کرد. پس از پیچیده شدن دسته سیم، رنگ عایق یا رنگ آسفالت را آغشته کنید تا استحکام و عملکرد عایق سیم را افزایش دهید. دسته سیم وصل شده باید محکم و قابل اعتماد باشد تا از عملکرد و ایمنی خودرو اطمینان حاصل شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید